Dünya / Ekonomi / Kars Güncel

Kars’tan Mehmetçiğe asker selamı!

'Bugünün Çocuklarının Yarının Çocuklarına Bırakacakları Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Kampanyası'nda Vali Yardımcısı Mehmet Zahit Doğu ve öğrenciler Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe selam göndererek asker selamı verdi.

Kars’tan Mehmetçiğe asker selamı!Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu “Bugünün çocuklarının yarının çocuklarına bırakacakları daha temiz bir dünya İçin elele” projesi kapsamında çevre temizliği için farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Yürüyüşe, Vali Yardımcısı Mehmet Zahit Doğu, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Muazzez Çağrıtekinci, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Acay, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Osman Cengiz, AK Parti Kars İl Başkan Yardımcısı Kadir Sarıdağ, daire amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı önünde başlayan kısa yürüyüş, G.A.M.P Caddesi, Karadağ, Ordu ve İnönü Caddesinden devam ederek Hükümet Konağı önünde son buldu. Yürüyüş esnasında protokol üyeleri ve öğrenciler çevrede gördükleri çöpleri topladılar.

Yürüyüş öncesi gazetecilere açıklamada bulunan öğrenci Zehra Nur Ertem; “Projemizin de isminden anlaşılacağı gibi bugün çocukların, yarının çocuklarına bırakacağım daha temiz bir dünya için elele diyerek gelecek nesiller için buradayız. Bizler şanslı nesilleriz çünkü bizden öncekiler bize yaşanılabilir bir dünya bırakmasını bildiler. Bizler de bizden sonrakilere yaşanılabilir bir dünya bırakabilecek miyiz acaba? Ama çok zor. Çevre kirliliği önlenemez bir şekilde havamızı, suyumuzu ve toprağımızı yok ediyor, verimsiz kılıyor ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Gelin hep birlikte geç kalmadan keşkeler de teselli aramadan çevremizin temizliği için gerekenleri yapmaya başlayalım. Çevremize çöp atmayalım, zehirli atıkları sularımıza akıtmayalım, pil poşet plastik ve kâğıt gibi atıkları geri dönüşümde kullanalım. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep birlikte daha temiz bir dünya için el ele verelim.” dedi.

Yürüyüşün ardından katılımcılar hilal yaparak Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe selam göndererek asker selamı verdi.

Yürüyüş sonunda Kars Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürüyüşe katılanlara ikramda bulunuldu

kars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(1).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(2).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(3).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(4).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(5).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(6).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(7).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(8).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(9).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(10).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(11).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(12).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(13).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(14).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(15).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(16).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(17).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(18).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(19).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(20).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(21).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(23).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(24).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(22).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(25).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(26).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(27).jpgkars’tan-mehmetcige-asker-selami!-(28).jpg
Bu haber 31.10.2019 20:36:56 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Özel Haber

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Asırlık yoldaki eziyet son buluyor

 • Kağızman’da gri listedeki teröristler etkisiz hale getirildi

 • Kars’ta Mihralibey Ortaokulu’ndan Mavi Hareket Temizliği

 • Mahalle sakinleri, imarlı parkın hizmete açılmasını istiyor

 • Kağızman İlçesinin belgeseli çekiliyor

 • Stant kurup her organ bağışının yeni bir hayat olduğunu anlattılar

 • Ters yönde giden araçlara ceza

 • İŞKURDA TORPİL İDDİASINA MHP KAĞIZMAN İLÇE BAŞKANI METİN BİNGÖL SERT TEPKİ GÖSTERDİ,

 • İŞKUR 'da Torpil fakir vatandaşları mağdur etti,

 • Kağızman'da 3 terörist etkisiz hale getirildi

 • Kağızman'da iş kur listesi İşte Sonuçlar,

 • Kars'ta PKK/KCK operasyonu: 9 gözaltı

 • TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI TURNUVASINDA KAĞIZMAN İLÇESİ İL BİRİNCİSİ OLDU,

 • Şüpheli şahıs bekçilerin dikkatinden kaçmadı!

 • Belediye Başkan Yıldız, çobanların misafiri oldu

 • Kağızman'da sopalı ve biber gazlı kavga: 11 yaralı

 • Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hem kıtaları hem rayları birleştirdi

 • Kars’tan Mehmetçiğe asker selamı!

Benzer Haberler