KAĞIZMAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE KİM GELECEK,?

KAĞIZMAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE KİM GELECEK,?

2,5 yıl Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürluğu yapan Yakup Bayşar ‘30 gün önce’ görevinden istifa etmişti.

2,5 yıl Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürluğu yapan Yakup Bayşar ‘30 gün önce’ görevinden istifa etmişti. 

YAZISI  BEKLETİLDİ

Ancak Bakanlıktan  ‘istifa dilekçe’ yazısının İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir süre bekletilmesi Yakup Bayşar’ın ‘görevinde kalacağı’ iddialarına neden olmuştu. Hatta eğitim camiasıı Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Kars Milletvekili Ahmet Arslan  Bayşar’ın İstifa dilekçesinin ‘iptal ettirdikleri dedikodusuyla’ çalkalanmıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz hafta Bayşar’a ‘görevden alınma yazısını tebliğ ederek’, bu dedikoduları sonlandırdı. Bayşar’ın İlçe Milli Eğitim  Müdürü olarak değil de ‘bulunduğu okula tekrar müdür olarak görev yapacağı’ iddia ediliyor.

Peki Yakup Bayşar’ın yerine kim Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü olacak. Şu anda bu konuda en güçlü aday Kağızman Atatürk ortaokulu  Müdürü Efrail Deniz. AK Parti ilçe teşkilatı ve bazı yöneticilerinde Efrail Deniz'in ilçemizin başarılı eğitim yöneticilerinden birisi. Kendisini uzun yıllardır tanırız. Dürüst, dünyaya geniş açıyla bakabilen ve çalışkan bir kişiliğe sahiptir. Eğitim Bir-Sen Yönetiminde kurucu üyesi olan Deniz’ın arkasında sendika desteği de var.

Yönetciler Siyasilere Milli eğitim bakanlığı'nın  “Son yönetmeliğe göre okul müdürleri İlçe Milli Eğitim Müdürü olamıyor”sözünü hatırlatınca  serzenişlerini duyuyorum. Evet olamıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk, kendi tasarrufunda olan 76. Maddeyi kullanarak, istediği okul müdürünü ilçe milli eğitim müdürü yapabilir. Yani Kars Milletvekilleri yetkisiyle Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanabilir. Efrail Deniz’in dışında başka yöneticilerinde adları Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için geçiyor. 

Haber Kaynağı : Özel Haber

Bu haber 20.07.2019 15:26:11 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları