Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün göreve başladı


Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün göreve başladı

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün görevine başladı.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün görevine başladı.


HSK 1. Dairesi'nin adli ve idari yargı 2019 yılı ana kararnamesi ile Kars’a atanan Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün Kars'ta görevine başladı.

 

Kars Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Soner Aygün Kimdir?


Soner Aygün, 1982  yılında Sarıkaya (Yozgat)’ta doğdu. İlkokulu Sarıkaya’da, ortaokulu Yozgat Anadolu Lisesi’nde, liseyi ise Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi (Ankara) ‘nde okuduktan sonra 1999 yılında giriş yaptığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. 2003-2004 yılları arasında Ankara Barosu’nda Avukatlık stajını tamamlamasından sonra 2005 yılında Ankara Adli Yargı Hakim-Savcı Adayı olarak mesleğe başladı.

 

Sırasıyla Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı, Nazimiye (Tunceli) Cumhuriyet Savcılığı, Demre (Antalya) Cumhuriyet Savcılığı, Karacabey (Bursa) Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulundu. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin 30/06/2016 tarihli kararnamesiyle Bolvadin Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

 

2017 yılında Ünye Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Son yayımlanan 2019 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi ile Kars Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.
Soner Aygün, evli ve bir çocuk babasıdır.

Haber Kaynağı : Özel HaberBu haber 15.07.2019 13:50:50 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları