Dünya / Ekonomi / Kars Güncel

AK Parti Kars İl Başkanlığı, tüm teşkilatlarıyla bir araya geldi

Kars’ta AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Kültür Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Kars İl Başkanlığı, tüm teşkilatlarıyla bir araya geldiTacettin DURMUŞ

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Nihat Nebioğlu başkanlığında oluşturulan divanının ardından, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars milletvekilleri 65. Dönem Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, birer konuşma gerçekleştirdi.

Toplantıya Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti davasının Asr ı saadetten gelip, 1064’te Kars’tan başlayarak, 1071 Malazgirt’te temelleri adalet, hakkaniyet, iman ve cesaretle atılan 1071 ruhuna dayandığını söyledi.

Çalkın: “Nizamı Alem İlahı Kelimetullah davasını yeryüzüne hakim kılmak ve adaleti tesis etmek üzere yola çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her koşulda ve şartta yanı başında olan bizler; Dün Selahattin Eyubi’nin sancağı altında Kudus’te, Kutu’l AmareEde, Malazgirt’te, Sarıkamış’ta, Çanakkele’de olan bizler, kadim medeniyetimizin diriliş erleri olarak bu gün de buradayız. Gücünü Asr ı Saadetten alan diriliş erleri olarak tarafımız açık ve nettir. Bizim tarafımız, Sırtını PKK- PYD’ye yaslayanların tarafı değil, sırtını şu aziz ve yüce millete yaslayanların tarafıdır. Bizim tarafımız, içimize nifak tohumları saçıp, bizi ayrıştırmaya çalışanların tarafı değil, 72 millete aynı nazarla bakarak bu toprakların mayasını yoğuran erenlerin tarafıdır. Bizim tarafımız, 15 Temmuz hain darbe girişiminde ATM’lere koşan, televizyon başında darbeyi seyredenlerin tarafı değil, iman ve cesaretle şahadete koşan Ömer Halislerin tarafıdır.”dedi.

Çağrılarının, ruhuyla bedeniyle canını bu ülkeye feda eden Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı dolduğunu da söyleyen Başkan Çalkın: Hiçbir ayrımcılığa meyal vermeden, hiçbir ayrıştırmaya izin vermeden önce şehrimiz kalkınacak, sonra partimiz içerisinde hep birlikte partimizin yanında ve liderimizin yanında, recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmaya ant içtik, yemin ettik. Bundan sonra da öyle olunacak bu böyle biline, partimizde kurucu olabilirler, onlarda partimize emek etmiş olabilirler. Ancak bu davayı yaşatmak pahasına, yaşatmak çok önemlidir. Buradan bütün yaşatanlara selam olsun diyorum. Kuranlara, kurup sahip çıkanlara da selam olsun. Sadece kurmak yetmez yaşatmakta lazımdır. Büyütmek için de birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Hep birlikte Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacağız. Partimize sahip çıkacağız. Allah'ın izniyle bu partiye hizmet eden kadroları güçlendirerek yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan Çalkın'ın ardından söz alan milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, "Uzun yıllardır Türkiye'de insanlar AK Parti ile hizmeti görmeye alıştı. Hemen hemen Türkiye'nin her noktasında insanımızın birinci ihtiyaçlarından başlamak üzere el atmadığımız, el vurmadığımız, elimizi taşın altına koymadığımız hiç bir alan kalmadı. Bu ülkemizin geldiği seviyenin göstergesidir. Her insanın dünyada alması gereken hizmetleri yaptık. Biz hizmet yaptık, yaptığımız için ayaktayız. Bu hizmetin bir sınırı, bir bittiği gün var mı yok. İnsan olduğu sürece hizmet isteyecek. Yapanlarda ayakta kalacak" diye konuştu.

Son olarak söz alan Milletvekili Ahmet Arslan, Türkiye'nin güçsüz duruma düşmesi için oyunlar oynandığına dikkat çekerek: "AK Parti'nin güçlü olarak 18 yıldır ayakta olması, 17 yıldır bu ülkeyi idare etmesi, bu ülkeyi geleceğe taşıması, onların yeni oyunlar oynamasına, yeni oyunlar düşünmesine sebep oldu. O yüzden de son dönemlerde bu oyunları bıraktılar. Her türlü ekonomik oyunu oynuyorlar. O da yetmiyor, bu bölgede terör örgütlerini kullanarak bu ülkenin başına bela olmaya, bu ülkeyi zayıf düşürmeye çalışıyorlar. Bununda yolunun AK Parti'yi zayıf düşürmekten geçtiğini biliyorlar. Onlara inat biz dün olduğu gibi bugünde bir olacağız, beraber olacağız. Birlikte güçlü olacağız. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Ve inşallah AK Parti güçlü olduğu sürece Türkiye'de muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak adına ortaya koyduğu hedeflere güçlü bir şekilde yürüyecektir. İnşallah bu ülke güçlü olacak" dedi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.ak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(2).jpgak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(1).jpgak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(8).jpgak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(4).jpgak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(7).jpgak-parti-kars-il-baskanligi,-tum-teskilatlariyla-bir-araya-geldi-(5).jpg
Bu haber 19.09.2019 17:46:01 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Özel Haber

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kars'ta Şüpheli Çanta Paniği

 • Selim li öğrenciler Ulaştırma ve Altyapı Bakanına seslendi,

 • Türkiye’nin yöresel peynirleri Kars’ta görücüye çıktı,

 • 28 Eylül Dünya Kuduz Günü

 • KAĞIZMAN'DA KİCKBOKS HEYECANI

 • Mağaralar bombalandı

 • Jandarma Genel Komutanlığından “Kıran-4 Operasyonu”

 • Dumansız Araç Uygulaması’nda 7 araç sürücüsüne ceza uygulandı

 • İstanbul depremi Kars’ı da etkiledi

 • Kars’ta binlerce kök kenevir ele geçirildi

 • KAĞIZMAN'IN YILDIZLI UZUN ELMASI TEZGAHLARDA

 • AK Parti'de 2023 kadrosu için düğmeye basıldı.

 • Kars’tan Terör Mağduru Annelere Destek

 • ola hani saat ,ola hani pano,ola hani gablooo?

 • Kars’ta futbol heyecanı başlıyor

 • Jandarma Kars’ta kaçakçıya geçit vermedi

 • Arslan, 500 yataklı bölge hastanesinin projesi hazırlanıyor

 • Kars’ta sıcak asfalt yapılan grup köy yolu hizmete girdi

Benzer Haberler