Kağızman`da Caddeler Otoparka Döndü


Kağızman`da Caddeler Otoparka Döndü

Kağızman’da cadde ve sokaklar otoparka döndü, gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiliyor.

Kağızman’da cadde ve sokaklar otoparka döndü, gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğini olumsuz etkiliyor.

Kağızman'da yeterince otopark olmayınca vatandaşlarda araçlarını caddelere gelişi güzel park ediyor. Gelişi güzel park edilen araçlar yaya ve araç trafiğinin yanı sıra belediye temizlik ekiplerininde çalışmlarını aksatıyor.
 

Özellikle belediyenin süpürme aracı park edilen araçlardan dolayı doğru dürüst temizlik yapamazken, vatandaşlar ise bir kaldırımdan diğerine geçmek için akla karayı seçiyor. Trafik ekiplerinin uyarısını dikkate almayan sürücüler, araçlarını park ederek ortadan kayboluyor. Zaman zaman park edilen araçlar yüzünden trafik aksarken, trafik ekipleri ise araç trafiğini düzene sokmak için yoğun çaba sarf ediyor.
 

Kağızman'da  yıllaradan beri çözülmeyen gelişi güzel park sorunun kapalı otoparklar yapılarak çözüleceğine inanan vatandaşlar, bazı işyeri sahiplerinin ise yola çeşitli malzeme koyarak trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokmasına ise anlam veremediklerini belirtiyor.
 

İlçede trafiğin en yoğun olduğu caddelerden İstiklal caddesi, iş ve ziraat Bankası bölgesi Kars  Caddesi, narinkale ve narinkale Caddelerinin yanı sıra tuzla Caddesi ve atrafı adeta otoparka döndü. Kağızman’da park sorunun ne zaman çözüleceği ise bilinmiyor.

Haber Kaynağı : Özel HaberBu haber 02.09.2019 17:34:57 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları