Kars’tan Terör Mağduru Annelere Destek


Kars’tan Terör Mağduru Annelere Destek

Diyarbakır’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eyleminin 22’nci gününde terör mağduru annelere bir destek de Kars’tan geldi.

 

GAMP Konağı yanındaki park alanında bir araya gelen STK ve bazı siyesi partiler ile vakıfların ortaklaşa düzenledikleri basın açıklamasında teröre lanet yağdı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarında yapıldığı basın açıklamasında “Zihniyetiyle birçok genci, zulmüyle birçok canı alan terör örgütlerinin yeri bilinç indinde daima çukurdur. Çukurların önüne setler koymak, gençleri bilinçlendirmek, yaşamlarına dokunmak ve anlam katmak için durmadan, yorulmadan ve büyük bir mutlulukla çalışıyoruz. Çalışmalarımızın geleceğe ışık, teröre mezar olmasını umut ederek her gün daha büyük heyecanlar yükleniyoruz. “ ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, “Terörün insan var oldukça var olacağını ama yine insan var oldukça da yitmeye mahkum olduğunu biliyoruz. Aldığı canları, yaktığı yürekleri damla damla işlediğimiz kalbimiz terörün sonunu getirecek gençlere hizmet için çarpıyor. Terörü, uzantılarını, yıkıcı ve hasar verici tüm var oluşları eylemlerimiz ve çalışmalarımız ile yok etmeye çalışıyoruz. Bize maddi manevi birçok hasar verse de yıkamayacağını bildiğimiz teröre tahammülümüzde, hayatımızda ve geleceğimizde yer yok. Ve yaşı, yaşantısı, derdi, dermanı ne kadar farklı olursa olsun terörü hiçbir zaman içselleştirmeyen bir ülkenin, bir vatanın evladı olarak terörle maddi manevi mücadele etmekten onur duyuyor terör zihniyetindeki ve eylemindeki tüm örgütleri lanetliyoruz. Bizler 81 milyon vatansever olarak bu hain senaryonun farkındayız. Biliyoruz ki, Türkiye'nin istikrarına yönelik hesaplar aslında İslam âlemini köleleştirmeye yöneliktir. Bu vatan hepimizin, bu bölge hepimizin, bu şehir hepimizin, her şeyden önce bu kardeşlik hepimizindir. Bütün terör örgütlerini, onların kalleşçe saldırılarını bir kere daha lanetliyor; terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.” denildi.

Haber Kaynağı : Özel HaberBu haber 25.09.2019 13:50:30 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları