sanalbasin.com üyesidir

Aras Anadolu Lisesinde TUBİTAK bilim fuarı açıldı

02 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Kağızman Aras Anadolu Lisesinde TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Bilim Fuarı açılışına, Kağızman Belediye Başkan Vekili Mutlu Yüce ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar,Gençlik spor Müdürü Alaaddin Karagöl, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kağızman Aras Anadolu Lisesinde TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.  Bilim Fuarı açılışına, Kağızman Belediye Başkan Vekili Mutlu Yüce ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar,Gençlik spor Müdürü Alaaddin Karagöl, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü  Tufan Ayhan, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan metotlardan biri olduğunu söyledi.
Bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın bileşimi olduğuna dikkati çeken Ayhan, "Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir." dedi.
Daha sonra öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Aras Anadolu Lisesi Salonunda bu yıl ikincisi düzenlenen TUBİTAK fuarda 4 danışman öğretmen rehberliğinde ve 30 öğrenci tarafından hazırlanan 20 proje sergilendi.

 Fuardaki projeleri yakından inceleyen ve projeler hakkında öğrencilerden bilgi alan Kağızman Belediye Başkan Vekili Mutlu Yüce, öğrencileri tebrik ederek bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Fuarın 1 gün açık kalacağı öğrenildi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber