BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ KAPSAMINDA 90 ÖĞRENCİ ESKİŞEHİR'E UĞURLANDI

18 Nisan 2018
0 Haber Yorum

Cumhurbaşkan Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Iğdır’da öğrenim gören çeşitli okullardan 90 öğrenci Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanından Eskişehir'e uğurlandı.

  Cumhurbaşkan Recep Tayip  Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde  İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Iğdır’da  öğrenim gören çeşitli okullardan  90 öğrenci Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanından Eskişehir'e uğurlandı.

                   Iğdır Haydar Aliye Fen Lisesi önünde toplanan 90 öğrenci  İl Milli eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ve aileleri yolcu etti.

                  Iğdır Valiliğince koordine edilen proje kapsamında başarılı öğrenciler  Eskişehir ilini gezecekler.  Kafilenin iş, işlem, koordinasyon ve organizasyon konularının yürütülmesi Iğdır  Vali Enver Ünlü başkanlığında oluşturulan kurul aracılığıyla sağlandı.

              İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu,”Bu  Gezi ile çocuklarımızın hem Anadolu'nun diğer kentlerindeki gençlerle buluşmaları sağlanacak hem de kültürümüzün temel taşlarının yer aldığı önemli kentlerimizi gezme fırsatı bulacak. Devletimiz, bütün kurum ve kuruluşların destekleriyle çocuklarımızı gönderiyor. Hepsi adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

                    M.Murat Aydoğdu” İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında sayın valimiz Enver Ünlü’nün talimatları doğrultusunda  Iğdır’da  öğrenim gören çeşitli okullardan başarılı   80 öğrenci seçerek Eskişehir’e gönderiyoruz. Gezip Anadolu şehir olan Eskişehir’i tanıyacaklar .Gezi ile çocuklarımızın hem Anadolu'nun diğer kentlerindeki gençlerle buluşmaları sağlanacak .Gezi kapsamında kendi akranlarıyla bir araya gelip yeni arkadaşlıklar edinecekler. Çocuklarımız adına Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve projenin uygulayıcısı olan İçişleri Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz..”şeklinde konuştu.

                  Öğrencilerde  Eskişehir’e gittikleri  için çok mutlu oldukların  belirttiler.
 

Serdar Ünsal/ığdır,

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber