Bakan Arslan: Almanya'daki Kaz Gecesine Katılamıyorum, Kalbim Onlarla Olacak

22 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Almanya’da düzenlenecek Kaz Gecesine katılacağına ilişkin çıkan haberler ile ilgili açıklama yaptı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Almanya’da düzenlenecek Kaz Gecesine katılacağına ilişkin çıkan haberler, Almanya’da yaşayan hemşerilerini oldukça heyecanlandırdı ancak, Bakan Arslan’ın o tarihlerde yoğun programlarının olduğu ve Almanya’daki hemşerileriyle kucaklaşmayı çok istemesine rağmen katılamayacağı öğrenildi. 

Almanya'nın Duisburg şehrinde Posof Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 17 Aralık’ta düzenleyeceği Kars-Ardahan-Iğdır Kaz Gecesi'ne katılacağına dair çıkan haberlere açıklık getiren Bakan Arslan, “Hemşerilerimle bir arada olmaktan, onlarla Hasbihal etmekten her zaman mutlu oluyorum. Hemşerilerimin Almanya’da düzenledikleri Kaz Gecesine katılmayı çok istememe rağmen maalesef daha önce planlanmış olan programlar sebebiyle katılamayacağım. “ dedi.

Bakan Arslan, Almanya’daki etkinliğe katılamayışının gerekçelerini şöyle açıkladı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmeleri o tarihlere denk gelmektedir.  Ayrıca uluslararası toplantılar ve belirlenmiş şehir dışı programlarım bulunmaktadır. Bu sebepler Almanya’daki Kaz Gecesinde bulunacak olan hemşerilerimle fiziken bir araya gelmemize engel olmakla birlikte, gönlümün onlarla olmasına, o gece kalbimin orada çarpmasına hiçbir şey engel olamayacaktır.”

Sözlerine hemşeri derneklerinin örf ve adetleri yaşatmadaki önemine değinerek devam eden Bakan Arslan; "Hemşeri Dernekleri gurbette kuşkusuz sıla hasretini bir nebze olsun dindiren, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi gittiğimiz yerlerde de yaşatmamıza vesile olan önemli yapılardır. Ayrıca gerçekleştirdikleri etkinliklerle yörelerimizin tanıtımına büyük katkı sağlayarak ticaret ve turizm faaliyetlerine de katkı sağlıyorlar. Bu vesileyle ben şimdiden Almanya’da Kaz Gecesine katılacak olan tüm hemşerilerime en kalbi selamlarımı yolluyorum.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber