KARS İÇİN İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI BELLİ OLDU.

23 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Kağızmanlı İnşaat Mühendisi Emrullah Koman Yaşanabilir Bir Kars İçin Kolları Sıvadı. Belediye ve Bürokrasi Tecrübesi olan Kars Sevdalısı Emrullah Koman Kars Belediye Başkanlığına talip olduğunu duyurdu.

Kağızmanlı İnşaat Mühendisi Emrullah Koman Yaşanabilir Bir Kars İçin Kolları Sıvadı. Belediye ve Bürokrasi Tecrübesi olan Kars Sevdalısı Emrullah Koman Kars Belediye Başkanlığına talip olduğunu duyurdu.
 
Kars’ın ilk Belediye Başkanlığını Açıklayan İnşaat Mühendisi Emrullah Koman yaptığı açıklamada”Tek hedefim; Türkiye’ye ve Bölgeye yakışır, yaşanabilir bir Kars için olacak.

Türkiye’nin ve Bölgenin belki de en sıkıntılı ili olan Kars’da belediye başkanlığı görevine hiçbir umutsuzluğa kapılmadan talip oluyorum. Görev nasip olduğunda “yapılamaz - değişemez” denilen işlerin, tüm olumsuz koşullara rağmen yapılabileceğini, değişebileceğini göstermek istiyorum. Çünkü ben inandım. Kars’ın cazibeli günlerine kavuşacağına dair olan inancımı hiç yitirmedim. Kars için heyecanım var, Kars için projelerim var, benim bilgi, donanım ve tecrübem var.

Bütün mücadelem; medeni dünyanın ihtiyaç duyduğu bütün gereksinimlerini kazanmış, güvenli, tertemiz, herkesin birbirine saygı duyduğu, insanımızın ve özellikle çocuklarımızın sosyal imkanlarla donatılmış bir Kars da vakit geçirdiği, neşeli olduğu, "ne mutlu Kars'da yaşıyorum dediği", yaşanabilir bir Kars için olacak.

Belediyeyi yeniden yapılandırıp, Kars dışında da Türkiye’nin fark ettiği örnek bir belediye haline getireceğim. İnsanımıza değer vereceğim. Sevgiyle yöneteceğim.

Kars’ın bütün mahallerinde kentsel ve sosyal sorunların var olduğunun farkındayım. Her mahallenin yıllardır süregelen kangren olmuş farklı problemleri var. Şuna yürekten inanınız ki, Kars’ın mahallelerinde yaşanan bu sorunların çözümü için projelerim hazır. Gerçekleştireceğim projeler, Türkiye'de ses getirecek. Kars’ın çehresi değişecek. Günlük yaşantıyı felç etmeden, insanımızı rahatsız etmeden Kars mahallelerini inşaat şantiyesine çevireceğim. Sorunları çözeceğim.
Kars’ın sahip olduğu tarihi ve kültürel bütün değerlerini koruyup yaşatacağım.

Ayrıca İpek Demiryolu projesi ile ticari ve turistik merkez olacak Kars. Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olacak Kars. Sahip olacağı değerleriyle Kars Marka Şehir olacak. Bölgenin ve Kafkasların Başkenti olacak. Kars Türkiye’nin Yükselen Yıldızı olacak.

Bu topraklara ve hemşerilerimize karşı büyük bir sorumluluğum var. Memleketim Kars’a borcum var. Mühendislik diplomamın, Belediye de ve Devlet de edindiğim Bürokrasi tecrübemin kazanımlarını Kars’ımıza vermek istiyorum. Memleketim Kars’a Borcumu ödemek istiyorum.

Yaşanabilir bir Kars için, Belediye Başkanlığına talip oluyorum.
Selam olsun Kars’a. Selam Olsun Sevdası Kars olanlara.”Diyerek noktalayan Emrullah Koman parti belirtmeden Kars’ta ilk belediye başkanlığı için aday adaylığını da açıklamış oldu,

EMRULLAH KOMAN KİMDİR?

Emrullah KOMAN 1963 yılında Kars’ın Kağızman İlçesi Kümbet Mahallesinde doğdu.

İlk Okulu, Orta Okulu ve İnşaat Teknik Lisesini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı. ODTÜ İngilizce Hazırlık Okulunu tamamladı.

ODTÜ İnşaat Mühendisliğini okudu, son sınıfta Ferihan hanım ile evlendi, Balıkesir’e yerleşti. Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinde eğitiminin kalan kısmını tamamladı, İnşaat Mühendisi oldu. Balıkesir Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği Yapı Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans (Master) Eğitimini Tez aşamasına kadar yaptı .

Kendisi gibi Kars’lı olan Ferihan hanım ile evlidir, Üniversite eğitimi alan Emre ve Tuğba isminde evlatları vardır.
İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Bakkal ve Manavdan oluşan Mahalle Marketi işleten Esnaf bir babanın evladı olarak, çocukluk ve gençlik yıllarında babasının yanında marketde çalışdı.  
Mühendis olduktan sonra mesleki çalışma hayatına Balıkesir 9. Hava Jet Üst Komutanlığı NATO savunma yapıları inşaatı şantiyesinde İnşaat Mühendisi olarak başladı. Balıkesir Savaştepe Belediyesi‘ne mühendis olarak geçti sonrasında belediye İmar ve Fen İşleri Müdürü oldu. Belediyede daimi Encümen Üyesi olarak görev yapdı. Ankara’ya Başbakanlık GSGM Tesisler Daire Başkanlığına tayin oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurulması ile Bakanlık bünyesine geçti, İnşaat Kontrol Amiri olarak çalışmaktadır.
Görevi gereği Türkiye’nin tamamını 81 vilayeti ile 900 ilçesini gördü.
Ayrıca, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya, İsviçre, Rusya, Suudi Arabistan (Mekke, Medine), Birleşik Arap Emirliği’ne (Dubai) yurt dışı görev ve seyahatleri oldu.
Görevi nedeniyle gerek Türkiye gerekse Yurtdışı seyahatlerinde bulunduğu yerleri şehircilik ve belediyecilik açısından inceleme ve değerlendirme imkanı buldu.

Mesleğinde 30 yıla yaklaşan çalışma hayatı boyunca; yatırım planlama, etüt yapma, bütçe tertipleme, proje hazırlama, ihale etme, uygulama, denetim ve kontrollük yapma, hakediş hazırlama, tahakkuk tanzimi, geçici ve kesin kabul yapma, imar, fen işleri, işletme, organizasyon, sevk ve idare alanlarında uzmanlaştı.

Ayrıca Mahkemelerde Teknik Bilirkişilik yapmaktadır.
Türkiye’deki bütün branşlara ait Spor Federasyonlarında spor tesisi inşaatı yapımı nedeniyle ortak çalışmalara katıldı, federasyon başkanı ile yönetim kurulu üyeleri ve sporcularla tanışarak Spor Camiasında çevre ve dostluklar edindi.

Çalıştığı kurumlara iş yapan Ulusal ve Uluslararası projeler yürüten inşaat şirketlerinin sahibi ve idarecileri ile teknik personelini tanımak suretiyle bu büyük firmaların iş programlarını ve çalışma yöntemlerini öğrenme şansı buldu.

2009 yılında Kars’a yerleşti. Ailece Fevzi Çakmak Mahallesi eski Erzurum Caddesi üzerindeki Dostluk Sitesinde yaşadı.

2009 yılında Kars’da Siyasi Parti Kurucu İl Başkanı oldu. Kars Merkez ve İlçelerinde siyasi parti teşkilatlarını kurdu. İl Başkanı olarak siyasi faaliyetler düzenlemek suretiyle, Kars siyasetinin içinde bulundu. Kars siyasetini yaşayarak tanıdı.

Ortak girişimle memleketi Kars’a Ticari bir yatırım yaptı, Selim İlçesinde Avrupa Birliği standartlarında, kalite sertifikalı, bölgenin en büyük ve modern koyun çiftliğini kurdu, halen işletmeye devam etmektedir.
Çocuklarının eğitimi nedeniyle 2011 yılında Ankara’ya taşındı. Ankara’da yaşamaktadır. Düzenli olarak Kars’a gelip gitmektedir.  

İçinde Kars olan sivil toplum kuruluşlarında; Kağızman Dernek Başkanlığı, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Platformu Meclis Başkanlığı, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kars Ardahan Iğdır Serhatlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. Memleket için yapılan kültürel ve sosyal faaliyetlerle sürekli Kars ortamı içerisinde bulundu.

İş hayatı boyunca Sayıştay Başkanlığı ve Teftiş Kurullarınca denetlenen inşaat yatırımı ve parasal ödenekli işlerde çalışmasına rağmen hiçbir disiplin suçu ve cezası almadı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber