Kağızman Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi

01 Aralık 2017
0 Haber Yorum

Kağızman’da 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 18.09.2017 tarihinde başlaması nedeniyle Taşımalı Eğitime tabi olan öğrencilerin okullara güvenli bir şekilde getirilmesinde önemli pay sahibi olan Okul Servis Şoförlerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Kağızman’da 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 18.09.2017 tarihinde başlaması nedeniyle Taşımalı Eğitime tabi olan öğrencilerin okullara güvenli bir şekilde getirilmesinde önemli pay sahibi olan Okul Servis Şoförlerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Kağızman Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, ve tüm servis şoförlerinin katılımıyla,Kağızman Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitimde,mahallelerinden okullara taşınan öğrencilerin, güvenlikleri, alınması gereken önlemler ve daha dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Verilen eğitimde okul servisi şoförlerine uyarılarda bulunan Kağızman Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar,Milli Eğitim Şube Müdürü Turgay Aydın, yaptığı konuşmada, öğrencilerin güvenliğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Çokdeğerli servis şoförlerimiz, sizler de babasınız ve üzerlerine titrediğiniz çocuklarınız gibi taşıdığınız öğrencilerimizin üzerine de titreyip onları gözünüzü korur gibi korumanızı istiyoruz.

 Öğrencilere karşıdavranışlarınızda dikkatli olmalısınız. Araçlarınızı dikkatli kullanmalısınız. Buradaki toplantımızın amacı,toplu servis araçlarıyla taşımalı eğitim servis araçlarının karıştığı kazaları azamiye indirmektir. Daha sağlıklı bir şekilde öğrenci taşımacılığının yapılabilmesi için bu tür eğitim çalışmalarının yararlı olduğu kanaatindeyiz. Katılımın yoğun olması ve katılımcıların konuya ilgi duymaları bizleri mutlu etti. İhtiyaç duydukça bu tür eğitim çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"diye konuştu.

“Uzman Kişilerce Eğitim Verildi”

Kağızman İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Başçavuş Ercan Köseoğlu ise, okul servis sürücülerinin ve okul servis aracının servis yönetmeliğinde belirtilen; güzergah izin belgesi, rehber personel bulundurma zorunluluğu, fazla yolcu alınmaması, okul taşıtlarında ve okul servis sürücülerinde aranacak şartlarla ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Ayrıca Kağızman Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğindeki Polis Memurlarından Ali Akbıyık,Taner Karakaya ve Murat Koç,Sevis Şöförlerine  emniyet kemeri kullanılmasının önemi, ideal bir sürücüde bulunması gereken şartlar, okul servis araçlarının karıştığı kazaların istatistiki bilgileri,yapılan denetim sonuçları konularını içeren bilgilendirme sunumu, ihlal edilen yasa maddeleri ve kazaya karışan servis araçlarının yaptığı Trafikte kural hatalarını sinevizyon gösterisi ile detaylı anlatarak, her konuda daha dikkatli olmaları için servis şoförlerini uyardılar.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber