sanalbasin.com üyesidir

Kağızman'da 14. Ramazan Çadırı Kuruluyor

06 Mayıs 2019
0 Haber Yorum

Kağızman'da son on dört yıldır Ramazan ayında iftar çadırı kuran Sedat Toper 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayan Ramazan ayında yine Belediye Düğün Salonu'nda bir iftar çadırı kuracağını belirtti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Geçen yıl 14. İftar çadırını kuran ve 300 kişiye yemek veren Toper şöyle konuştu: Ben 2005 yılından beridir Kağızman’da sosyal faaliyetleri sürdüren bir Kağızmanlıyım. Gençlik Derneği Başkanı olduğum süre içerisinde hep Kağızmanlı fakir fukara için yardım toplayarak onlara destekler sağladım.

      Ben bu yıl ile 14 yıldır ilçemizde Ramazan aylarında fakir vatandaşlara her akşam yemek vermek için çalıştım. Kağızmanlı hayırseverlerin sayesinde iftar çadırları kurdum. Her çadırda aşağı yukarı  300 civarında kişiye yemek verdim.

      Kağızmanlı  işadamları ve hayırseverlerin yanı sıra Kağızmanlı olmayan, Karslı ve diğer illerden de destek alarak bu hayırlı işi sürdürdüm.

      2019 yılında ise Mayıs ayında seyreden Ramazan iftarlarını yine Belediye Düğün Salonunda ilçemiz belediye başkanı Nevzat Yıldız'ın tahsisi ile gerçekleştireceğiz.

      Basın yolu ile işadamlarımıza ve hayırseverlere buradan bir mesaj vermek istiyorum. Benim yaptığım bu işe katkı sunarlarsa Ramazan ayı boyunca muhtaç, fakir ve kimsesiz insanlarımıza yemekler yapıp karınlarını doyurmaya vesile oluruz. Biz çadırda verdiğimiz yemeklerden başka da evlere yemekler göndermekteyiz. Bunu 14 yıl yaptık. İnşallah bu yıl yine bu geleneği yaşatacağız.

      Şimdiden yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ediyorum. Yardımda bulunmak isteyenler bizi 0 505 0 61 75 45 numaralı  telefonlardan arayarak bize ulaşabilirler.

      Son olarak şunu demek istiyorum: 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayan Ramazan ayı bütün İslam alemine hayırlı uğurlu olsun.  diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber