sanalbasin.com üyesidir

Kars Belediyesinin borçları binaya asıldı

22 Nisan 2019
0 Haber Yorum

HDP’li Kars Belediye Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, devraldıkları belediyenin borç, araç ve personel listesinin yer aldığı pankartı belediye binasına astı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Belediye hizmet binasına asılan pankartta toplam borç 338.380.000 TL, arızalı 39, hacizli 7 olmak üzere toplam 102 aracın ve 197 kadrolu-sözleşmeli, 650 şirket personeli toplam 847 personelin bulunduğu bilgiler yer aldı.

Belediye binası girişine astırdığı pankart ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Ayhan Bilgen, “Biz tabi şeffaflık konusunu belediyeciliğin en önemli çalışma alanlarından birisi olarak görüyoruz. Nasıl şimdiye kadarki durumu ifade eden, tanımlayan bir paylaşımı en kaba biçimiyle genel çerçevesiyle paylaştıysak, bundan sonra kendi dönemimize dair hesapları da vereceğiz. Yani aylık olarak o ayın bütün gelirlerini ve giderlerini asacağız. Belki birkaç gün, ay boyunca orada asılı kalması değil, hem basınla paylaşacağız hem de binamızın önünde o ay ne kadar giderimiz varsa, ne kadar gelirimiz varsa bunları paylaşacağız. Bu bizim açımızdan hesap verilebilirliktir ve halkın da hesap sormasına teşvik etmektir. Bu alışkanlığın bu şehirde oluşmasını sağlamaktır” dedi.

Bilgen Kars Belediyesinin toplam 338 milyon 380 bin borcunun yaklaşık 80 milyonunun özel sektöre geri kalanının kamu kurumlarına olduğunu belirterek, öncelikle haciz konulmuş ihalelerle ilgili yoğun bir çalışma yapacaklarını, bu hafta iç komisyon çalışmalarını ayın sonuna kadar tamamlayacağını ve ayın 29’undan itibaren Kars Belediyesine müfettişlerin geleceği söyledi.

Makam aracının da aralarında olduğu haczedilen araçlar hakkında da açıklama yapan Bilgen, “Bizim için en sonuncu sıradaki galiba makam aracı. Yani şuanda hizmet araçlarımızla ilgili bile usul hatası yapıldığı için hizmet amacıyla kullanıldıklarına dair bildirim zamanında yapılmadığı için haciz konulmuş oysa makam araçlarının haricindeki araçlar eğer fiili kullanımı bile tahsisi makam aracı bile olsa fiili kullanımı hizmet amaçlıysa haczedilemezler. Bu mevzuatta çok açıktır ama ne yazık ki gerekli düzenlemeler zamanında yapılmadığı için böyle bir durumla karşı karşıyayız. Elbette biz bütün araçların hacizlerinin kaldırılması için çaba sarf edeceğiz. Bu konuda duyarlı firmaları ve onların avukatlarını da şehrin daha kolay hizmet alabilmesi için yardımcı olmaya ve iyi niyetli olmaya çağırıyoruz. Biz de bütün gücümüzle, kararlılığımızla hem bağışlar hem de hacizler kalktıkça doğrudan hesaplarımız üzerinden ödemelerimizi yapmaya çalışacağız.” dedi.

kars-belediyesinin-borclari-binaya-asildi-(1).jpgkars-belediyesinin-borclari-binaya-asildi-(2).jpgkars-belediyesinin-borclari-binaya-asildi-(3).jpgkars-belediyesinin-borclari-binaya-asildi-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber