sanalbasin.com üyesidir

Kars'ta 'Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu' Dönemi Başladı

20 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) tanıtım toplantısı, Kars Valisi Türker Öksüz’ün Başkanlığında yapıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kars Valisi Türkerk Öksüz; Uyuşturucunun, toplumların bugününü ve yarınını tehdit eden, özellikle genç kuşakları esir alan çok boyutlu bir sorun haline dönüştüğünü vurguladı. Özellikle son dönemde ülkemizin bilhassa sentetik uyuşturucular konusunda bulunduğu coğrafi konum ve sahip olduğu genç nüfus sebebiyle uyuşturucu ticareti açısından hedef ülke konumunda olduğunu belirten Vali Öksüz: “Bilindiği gibi küreselleşmeyle beraber, uyuşturucu ve madde bağımlılığı başta olmak üzere, birçok mesele de biçim değiştiriyor. Yeni iletişim ve ulaşım teknolojilerinin getirdiği imkânların, uyuşturucu maddelerin üretimini, teminini ve uluslararası boyutta ticaretini kolaylaştırdığını görüyoruz. Sadece belli başlı toplumlar değil, dünyanın hemen her ülkesi, uyuşturucu sorunuyla yüzleşiyor, mücadele etmek zorunda kalıyor. Ülkemizin uzun yıllardır amansız bir şekilde mücadele yürüttüğü bölücü örgüt, gerçekleştirdiği kanlı terör eylemlerini zehir ticaretinden elde ettiği kirli paralarla finanse ediyor. Ülkemizin jeopolitik konumu, pek çok avantajının yanında, maalesef ülkemizi uluslararası uyuşturucu kaçakçılığının transit noktası da yapmaktadır. Geleceğimizin teminatı, istikbalimizin umudu olan evlatlarımızı bu tür tehditler karşısında korumak devletimizin en önemli, en öncelikli vazifesidir. Uyuşturucuyla mücadele sadece belli birimlerin, güvenlik görevlilerinin veya kamu kuruluşlarının işi değildir. Bu konuda, devletin ve milletin el ele vermesi, tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerekiyor. 


Bu bağlamda; ilimizde de uyuşturucuyla mücadele kapsamında belirli periyotlarda yaptığımız toplantılarımızda bir takım önlemler alıyor ve uyguluyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

Uyuşturucuyla mücadelede 2018 yılında ilimizde yapılan ve 2019 yılında uygulamaya konulacak olan tedbirler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kars Valisi Türker Öksüz, uyuşturucu meselesinde, hiç kimsenin kendini bu işin dışında ve uzağında görmemesi ve hepimizin, tüm vatandaşlarımızın gözünü, kulağını dört açması gerektiğini söyledi. 

 

Okul önlerinde gezen insanlara, çocuklarımızın arkadaşlarına, çocuklarımızın davranışlarındaki değişikliğe, harçlıklarını nasıl harcadıklarına, sokakta, mahallede varsa metruk binalara girip çıkanlara, duyduklarımıza, etrafımızda ve çocuklarımızın etrafında olan bitene hep birlikte dikkat etmek durumunda olduğunu da vurgulayan Kars Valisi Türker: “Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu" (UYUMA) Projesi’nde vatandaşlarımız ile devletimizin işbirliği büyük önem taşımaktadır. UYUMA Aplikasyonunda; uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, önce sisteme kaydoluyor. Uyuşturucu satışı ve kullanımıyla ilgili herhangi bir olay gözlendiğinde, vatandaşlarımız bu uygulamayla bildirimlerini kısa sürede yapıyorlar. Haber merkezimize sadece bildirim yapan vatandaşımızın telefon numarası düşüyor. Bu sayede konum belirleniyor ve bulundukları yere en yakın polis ekibi, olaya hızlıca müdahale ediyor. Bu uygulamanın en önemli özelliği bildirim yapan vatandaşlarımızın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalmasıdır. ” şeklinde konuştu.

 

Kars Valisi Türker Öksüz’ün konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Personeli tarafından Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu" (UYUMA) Projesi’nin tanıtımı yapıldı. 

 

Toplantıya; İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri ve personelleri katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber