sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış Kış Festivali İle Şenlendi

04 Mart 2019
0 Haber Yorum

Karsın Sarıkamış ilçesinde beşincisi düzenlenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars'ta yüzlerce vatandaş Sarıkamış Kış Oyunları Festivali ile gönüllerince halay çekerek çeşitli organizasyonlarla hafta sonlarını eğlenceli bir şekilde geçirme fırsatı buldu.

 

Karsın Sarıkamış İlçesi'nde bulunan Kayak Merkezi'ndeki alanda yapılan etkinliklere çok sayıda vatandaş katıldı. Festival alanında bir araya gelen kalabalık çeşitli halaylar ve yöresel oyunlar oynayarak festivalin tadını çıkarttı.

 

Festival açılış konuşmasını yapan Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toysok; "Hepinizi Sarıkamış'ta 5'inci Kış Oyunları Festivalin'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, hepiniz hoş geldiniz." dedi.

 

65. Dönem UDH Bakanı AK PArti Kars Milletvekili Ahmet Arslan; Bu tip festival ve eğşenceler katılımcılar ile gündeme gelir ve görüyoruz ki inşallah sizlerle gündemdeki yerini ziyadesiyle alır. Bu festivali renklendiren katkılarıyla dünyaya tanıtılmasını sağlayan sizlere teşekkür ediyorum. Kars'ta Sarıkamış'ta 35 büyük elçiyi ağırladık bu bizim için çok çok anlamlı katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bizler Karsı dünyaya tanıtmak için mücadele ediyoruz ve inşallah buna devam edeceğiz. Bu anlamda hangi bakanlığa hangi projeyi götürsek Kars'a ve Sarıkamış'a şehitler diyarı diyerek destek veriyorlar. Bizler bunu fırsata çevirdik yinede en güzeliyle Karsımız için faydalanacağımız şekilde olmasına dikkat edeceğiz. Hepinize festivale hoşgeldiniz diyerek iyi eğlenceler dliyorum." dedi.

 

Kars Valisi Türker Öksüz; Ve yine tarihi dokusuyla, özgün kültürü ve eşsiz doğasıyla, dünyanın ve ülkemizin cennet köşelerinden biri, dans eden kristal karlar ülkesi Sarıkamış’tan hepinizi saygıyla selamlıyor ve festivalimize hoş geldiniz diyorum.

Sarıkamış Kayak Merkezimiz; çığ tehlikesinin olmadığı, sarıçam ormanları içerisinde, kristal kar üzerinde kaliteli kayağın marka adresidir. Saatte 4 bin 600 kişi taşıma kapasiteli 4 adet otomatik geçiş sistem özellikli dijital turnikeli telesiyej sistemiyle, toplam uzunluğu 22 kilometreyi bulan 9 adet kayak pistiyle her türlü kış sporuna uygundur.  

Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz Kış Oyunları Festivali kapsamında yer alan; kadim ata sporlarımız olan güreş ve cirit yarışları, çeşitli oyunlar ve gösterilerin yanı sıra ülkemizin yetiştirdiği çok değerli sanatçımız Kutsi’nin konseri ile eğlenceli, coşkulu, hoşça vakit geçireceğimize inanıyorum. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Festivalimize katılan tüm misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum. " dedi.

Konuşmalar sonrasında kardan yapılan Katarine Köşkü ve diğer yapıların açılışı yapıldı, kızak sporcularının festival özel gösterisi, daha sonra kar üzerinde Karakucak Güreşleri Başpehlivan müsabakaları, kar üzerinde atlı cirit gösterisi yapıldı. İzleyenler festivalden mutlu olduklarını belirttiler.

Festival ilk gününde  kaşar yuvarlamaca ve akşam saatlerinde sanatçı Kutsi'nin sahne alacağı konserle devam edecek.

Programa Kars Valisi Türker Öksüz, 65. Dönem UDH Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, TBMM Komisyon Tarım Orman ve Köyişleri Başkanı Yunus Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy ve çok sayıda yerli ve yabancı turist katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber