UDH Bakanı Arslan, Karakurt-Erzurum yolunu havadan inceledi

13 Haziran 2018
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Sarıkamış-Karakurt-Erzurum karayolu ağındaki çalışmaları helikopterle havadan inceledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, yakından takip ettiği Kars’ın en prestijli projelerinden biri olan Karakurt üzerindeki viyadük ve karayolundaki çalışmalar aralıksız sürüyor.

Kars’ın Sarıkamış İlçesi Karakurt köyü üzerine kurulacak olan HES Baraj Santralinden dolayı, sular altında kalacak olan eski karayoluna alternatif olarak yeniden yapılmaya başlanan ve karayoluna bağlayıcı olarak inşa edilen Karakurt-Horasan-Erzurum duble yolu ve viyadüğü yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars’ın en prestijli projelerinden biri olan Karakurt üzerindeki viyadükte ve duble yol ağındaki çalışmaları helikopterle havadan inceledi.

Yapımı hızla devam eden viyadük, Kars ve bölgeyi Sarıkamış üzerinden Horasan, Ağrı, Erzurum ve bağlantı yollarına rahatlıkla bağlayarak ulaşımı önemli ölçüde rahatlatacak.

Karakurt yerleşkesi üzerine kurulan viyadük, Kars civardaki en büyük köprü olacak.  

udh-bakani-arslan,-karakurt-erzurum-yolunu-havadan-inceledi-(1).jpgudh-bakani-arslan,-karakurt-erzurum-yolunu-havadan-inceledi-(2).jpgudh-bakani-arslan,-karakurt-erzurum-yolunu-havadan-inceledi-(3).jpgudh-bakani-arslan,-karakurt-erzurum-yolunu-havadan-inceledi-(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber