sanalbasin.com üyesidir

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) Provası Yapıldı

23 Nisan 2019
0 Haber Yorum

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) Provası Yapıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Kağızman Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde organize edilen üniversite sınav provası bu yıl üçüncüsü yapılarak geleneksel hale getirildi. Öğrencilere gerçek sınav atmosferi yaşatılmış oldu.

Kağızman Anadolu Lisesinde yapılan  sınav provasında ÖSYM sınav formatına uygun olarak tüm ayrıntılar düşünüldü. Salon listeleri, salon yönlendirme yazıları, sıralara konulan kalem-silgi, sınav giriş belgesi, görevli yaka kartları,

sınav poşetlerine konulmuş soru kitapçıkları ve cevap formları, bina kapısında üst araması yapan polislere varana kadar hiçbir ayrıntının gözden kaçırılmadığı gerçeği aratmayan bir sınav provası gerçekleştirildi.

Sınav esnasında OSYM sınav kuralları uygulanmış; sınav binasına öğrencilerin takı, saat, telefon gibi eşyalarla girmelerine izin verilmemiştir. Sınav provası koordinatörlüğünü yapan Sedat Yıldız: “Yıl boyunca hazırlık yapan öğrencilerimize sınav atmosferini yaşatmak istedik.

Böylelikle gerçek sınavda nelerle karşılaşacaklarını önceden görmüş oldular. Daha da önemlisi sınav stresini yenerek gerçek sınava daha rahat girmelerine katkı sağlamış olacağız.”dedi.

İlçe milli Eğitim Müdürü Yakup Durhan Bayşar: “Bu sene üçüncüsü yapılan üniversite sınav provasına 408 öğrenci katılmış, 57 öğretmen ve okul idarecilerimiz görev almıştır. Amacımız ilçemiz eğitim çıtasını daha yukarılara taşımaktır. Geçen yıl üniversite sınavlarında Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Eczacılık Fakülteleri gibi güzel bölümler kazanan öğrencilerimiz oldu.

LGS sınavında ise il birincisi ilçemizden çıktı. Bu sene de bu başarı grafiğini daha yukarılara taşımak için gayret ediyoruz. Yıl boyunca açtığımız DYK kursları ve materyal desteklerimizle öğrencilerimizin yanında olmaya çalıştık.

Öğrencilerimiz açılan kurslarla sınavlara hazırlık yaptılar bu provayla da sınav ortamını görmüş oldular. Hem streslerini yenmiş olacaklar hem de sınav tecrübesi edinmiş olacaklar. Bu güzel çalışmaya imza atan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Suat Demirden ve Taner Aydın’a Kağızman Anadolu Lisesi Müdürü Engin Ölçer’e ve okul müdür yardımcılarına, liselerimizde görev yapan rehberlik öğretmenleri Sedat Yıldız, Ömer Kızıltaş, Sevda Başkutlu, Harika Şimşek ve İlyas Topal’a, bilişim öğretmeni Gökhan Öcek'e ve bu çalışmada görev alan tüm öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber