Kağızman meslek yüksek okulunda Muay Thai ve spor etkinlikler devam ediyor,

10 Ocak 2018
0 Haber Yorum

Kağızman meslek yüksekokulunda 2017-2018 eğitim ,öğretim faaliyeti ile birlikte sportif ve kültürel etkinliklerde başladı.

Kağızman meslek yüksekokulunda 2017-2018 eğitim ,öğretim faaliyeti ile birlikte sportif ve kültürel etkinliklerde başladı.  
 
Okul bünyesinde kurulan öğrenci toplulukları ve kulüpler vasıtasıyla bir yandan kaliteli bir eğitim verilmeye çalışılırken öte yandan da öğrencilerde sosyal sorumluluk bilinci yaratılarak toplumsal birliğin devamlılığında ihtiyaç duyulan sosyal ahlak anlayışı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Bu anlayış ile hareket eden Kağızman MYO idaresi özellikle öğrencilerin bu alanlarda daha sosyal olması için hem okul bünyesinde hem de Kafkas Üniversitesi merkez kampüsünün tüm olanaklarını kullanarak gerekli alt yapıyı hazırlamaya çalışmaktadır.  
 
Kampüs içerisindeki spor komplekslerde gerçekleştirilen bölümler arası Muay Thai ,masa tenisi, basketbol, futbol ve voleybol müsabakaları ile ders dışında kalan zamanlarını değerlendiren öğrenciler bir yandan boş zamanlarını değerlendirirken öte yandan da spor yaparak sağlıklı bir yaşamında alt yapısını hazırlamaktadırlar.
 
Bireysel anlamda yapılan sporlara da önem veren okul yönetimi, bu bağlamda hem kız öğrencilere hem de erkek öğrencilere yönelik  Muay Thai gibi Uzakdoğu sporlarını yapabilecek bir salon oluşturarak dönem başından itibaren öğrencilere yönelik kurslar düzenlemeye başladılar.  
 
Uzakdoğu sporları konusunda uzman olan ve kurs hocalığını yapan Ferman Büyükdağ, uzak doğu sporları içinde yer alan Muay Thai spor dalının belli kurallar dahilinde yapılarak insanların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumlu şekilde etkilediğini, kişisel becerileri arttırdığını, kişilerde özgüveni sağladığını, disiplinli ve düzenli olmayı özendiren bir spor dalı olduğunu ifade ederek, bu anlamda çok yetenekli öğrencilerin olduğunu ve bunları en iyi şekilde yetiştirmeye gayret ettiklerini ifade etti.
 
  Konuya yönelik olarak bir açıklama yapan Kağızman Meslek Yüksekokulu müdürü Yrd. Doç.Dr. Yunus Zengin, misyonlarının sadece sektörde yer alan eksiklikleri gidermeye yönelik ara eleman yetiştirmek olmadığını, aynı zamanda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  “ sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” düsturunu baz alarak hareket etmek olduğunu ifade ederek,” sporun kişileri hem ruhen hemde bedenen dinç tuttuğunu ve sportif faaliyetlere katılan öğrencilerimizin daha az stresli, derslerde daha başarılı ve daha sosyal olduklarını, öğrencilerin zamanlarını daha etkin kullandıklarını gördük.

Bu durumdan ekip olarak çok memnun olduk bütün bu olanakların sağlanmasında maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen ve sürekli yanımızda olan başta rektörümüz sayın Prof.Dr. Sami Özcan  ve genel sekreterimiz sayın Doç.Dr. Alpaslan Yüce’ye  ekibimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. “dedi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber