Kars'ta Yabani Hayvanlara Yem Bırakıldı

07 Aralık 2017
1 Haber Yorum

Kars il genelinde kar yağışının şiddetli ve aniden bastırması nedeniyle meydana gelen olumsuz hava şartlarından yaban hayatı da etkilendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Murat Doğanay, hava şartlarının çok olumsuz seyretmesi ve kış şartlarının ağırlaşması sebebiyle tabiatın Kars’ta tamamen karla kapanmış durumda olduğunu söyledi.

Müdür Doğanay, olumsuz hava şartlarında yaşamlarını idame ettirmeleri için Yahni Dağı’ında kurt ve tilki gibi hayvanların hayatta kalmaları ve yerleşim yerlerine inmelerini engellemek amacıyla 140 kg tavuk sakatatın doğaya bırakıldığını belirtti.

Doğanay ayrıca köylere yakın yerlerde yol kenarlarına sıkışan ve evcil hayvanların geçiş yerlerinde bekleyip bu hayvanların tırnağından düşme ihtimalindeki tohumları bulup, yiyerek hayatta kalmaya çalışan kuşlar için de yol güzergâhlarına 400 kg buğday bıraktıklarını bildirdi.

karsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(1).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(2).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(3).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(4).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(5).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(6).jpgkarsta-yabani-hayvanlara-yem-birakildi-(7).jpg

Yorumlar(1)
  Avcı:
[07.12.2017 - 22:54]  
Acaba keklikleri yemledikten sonra yine vurmuşlar mı
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber