Lakap takmak, tehdit etmek ve dışlayıp alay etmek; şiddettir.

16 Ocak 2018
0 Haber Yorum

Kars’ın Kağızman ilçesinde okullarda şiddete karşı alınabilecek tedbirler için seminer düzenlendi.

Kars’ın Kağızman ilçesinde okullarda şiddete karşı alınabilecek tedbirler için seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminerde, nelerin şiddetin tanımı içerisine girdiğine değinilerek sadece fiziksel olarak birine saldırmanın dışında lakap takmanın, tehdit etmenin, dışlayıp alay etmenin de şiddetin tanımına girdiğine değinildi.

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kağızman İlçe Emniyet Müdürlüğü, okullarda son günlerde artan olaylar nedeniyle öğrencilere şiddet ve alınabilecek tedbirler nedeniyle farkındalık kazandırmak amacıyla seminer verdi.

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminer, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün de görevli komiser Abdullah Topaklı tarafından verildi.

İlçedeki tüm lise öğrencilerine yönelik yapılan seminer çalışmasında; şiddetin ortaya çıkarabileceği olumsuz sonuçları üzerine bilgilendirme yapıldı. Nelerin şiddet tanımı içerisine girdiğine değinilerek sadece fiziksel olarak birine saldırmak dışında lakap takmanın, tehdit etmenin, dışlayıp alay etmenin de şiddet tanımına girdiğine değinildi. Şiddeti önlemek için neler yapılabileceğine de değinilerek iyi arkadaş seçimi ve boş zamanların iyi değerlendirilmesinin önemine dikkat çekildi. Öğrencilere şiddete maruz kalmaları durumda hangi kurum ve kişilerden yardım alabilecekleri konusunda bilgilendirme yapılarak yalnız ve çaresiz olmadıkları vurgulandı. 
 

 Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber