VALİ DOĞAN: “MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ”

24 Kasım 2017
0 Haber Yorum

MUHTARLAR VALİ DOĞAN’DAN YOL VE SU İSTEDİ.

Tacettin DURMUŞ / 

Kars Merkez ilçe ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2017 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısı, Vali Rahmi Doğan başkanlığında toplandı.

Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Vali Yardımcıları Mehmet Halis Aydın ve Murat Özdemir ile İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, köy muhtarları ve mahalle muhtarları katıldı.

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın konuşması ile başlayan toplantıda söz alan köy muhtarları, öncelikli olarak köylerinde var olan sorunları aktardı. Muhtarları tek tek dinleyen Vali Doğan, talep ve istekleri görevlilere not aldırdı ve sorunların çözülmesi noktasında yapılacak işleri tartışmaya açtı. Toplantıda Vali Doğan’a dert yanan köy muhtarlarının öncelikli talepleri yol ve su oldu.

Vali Doğan konuşmasında bu yıl İl Özel İdaresi imkanlarıyla gerek merkez ilçe gerekse diğer ilçelerdeki köylere hizmet götürmek amacıyla yapılan çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Yapılan çalışmalarda kendilerini başarılı gördüklerine dikkat çeken Vali Doğan, geçtiğimiz yıllara bakıldığında da kışın yapılan planlama ve ihale işlerinin zamanında yapılmasının yaz sezonda büyük bir avantaj sağladığına işaret etti.

BAKAN AHMET ARSLAN’IN VARLIĞININ KIYMETİNİ BİLMEMİZ LAZIM

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Kars’ta yapılan sayısız yatırımlara sağladığı desteklerini önemine değinen Vali Doğan: “Bugün itibariyle Valilik olarak 203 kilometre gurup yollarında sıcak asfalt çalışması yaptık. Sayın Bakanımızın Ahmet Arslan’ın karayollarını ağına alarak yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte bu yıl Kars’ın tarihinde hiç görülmeyecek bir oranda köy yolu yapmış durumdayız. Bu yapmış olduğumuz yolun kalitesini hepiniz biliyorsunuz. Bu kalite karayolları standartlarında yüksek kalitededir. Türkiye genelindeki köy yollarına baktığımız da bu kalitede köy yolu nerdeyse yok denecek kadar azdır. Ama Sayın Başbakanımızın talimatları bundan sonra köy yollarının sıcak karışım dediğimiz sıcak asfalt dökerek yapılması talimatı, bu vesileyle yerine gelmiş bulunuyor. “ dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL KALIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Kars il genelinde yapılması planlanan işlere 2018 yılında da devam edeceklerini söyleyen Vali Rahmi Doğan: “Biz yine önümüzdeki yıl da imkanlar ölçüsünde kaldığımız yerden asfalt olsun, su olsun, kanalizasyon olsun, diğer köy ihtiyaçlar olsun, köy içi parke olsun bunlarla ilgi çalışmalarımızı da yürüteceğiz. Tabi bu kadar imkanın sağlanmış olması Sayın bakanımızın başımızda bulunmasından kaynaklanıyor. Sayın Bakanımız sagolsun her zaman Ankara’daki kaynakları bizlere göndererek burada da hizmete dönüşmesine vesile oluyor. Burada Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyorum, her konuda bize destek çıkıyor önümüzü açıyor. Bizde bu vesileyle işleri yapmaya çalışıyoruz tüm ekip arkadaşlarım olarak, özel idare olarak, valilik olarak hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu önemli bir fırsat bu fırsatı iyi değerlendirmek lazım bunun farkında olarak, bilgili olarak ta hareket etmemiz lazım. İçme suyuyla ilgili çalışma özellikle üç köyle bizim büyük köylerimizle ve sıkıntılı üç köylerimizde tamir olmak üzere Ani var, Halefoğlu var birde Harmanlı var. Bu köylerimiz de bir hafta on gün içinde bitmiş olacak. Bu köylerimize de suyu vermiş olacağız ve bu üç köyünde kaynak teminini de sağolsun ulaştırma bakanımız ilgili bakanlığımızda temin etmişti. Bu vesileyle bizde bu üç köyün su ihtiyacını karşılamış olduk.” Dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber