Kağızman'da Arılar açık havaya Çıktı,

07 Şubat 2018
1 Haber Yorum

Kağızman ilçesinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle beraber arıcılar, arı kovanlarını açık havaya çıkardı.

Kağızman ilçesinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle beraber arıcılar, arı kovanlarını açık havaya çıkardı.

Kağızman'da geçimini arıcılıkla sağlayanlar, ısınan havalarla birliktekışlık uykularından uyanan arıları açık havaya çıkarmaya başladı.Bu yıl Kağızman ilçesine az yağan karın havaların isınmasıyla birlikte  tamamen eriyerimesi bahçelerinde yeşillenmeye başlaması nedeniyle kış uykusundaki arılar açık havaya çıkarılmaya başlandı,

Kağızman ilçesi yeşil kağızman olduğundan dolayı şidilik bahçeler yeşillenmeye başladı  havalar bu şekilde sıcak giderse ileride ağaçlarının  filizlenmesiyle arıların çiçeklerin özlerinden toplamaya başlayacağını anlatan Arıcı Erol Ergüven, "Açık Havaya çıkardığımız arılarımızı özel olarak hazırladıklarımız arı kekleriyle besleyeceğiz .
Ağaçların çiçek açıp Arıların özlerini toplayacağı zamana kadar güçlü olmalarını sağlamaya çalışacağız ,

Bu yıl havalar erken ısındı sıcak hava olunca arılar rahatsız oluyor bu nedenle arıları dışarı çıkardık. Sıcaklıklar bu şekilde devam eder ise bahçemizdeki ağaçlar çiçek açar arılar da bu çiçeklerden beslenerek, yazın ortasına doğru bal yapmaya başlar" dedi.

Yorumlar(1)
  adem bayşar:
[08.02.2018 - 13:47]  
Allah bol kazançlar nasip etsin inşallah.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber