Kağızman Aras Anadolu Lisesinde öğrencilere otel konforunda hizmet;

19 Şubat 2018
2 Haber Yorum

Kağızman Aras Anadolu Lisesi okul ve pansiyonunda öğrencilere otel konforunda hizmet veriliyor.

Kağızman Aras Anadolu Lisesi okul ve pansiyonunda öğrencilere otel konforunda hizmet veriliyor. Eski adı Kağızman Lisesi olan daha sonra Kağızman Aras Anadolu Lisesi olan okul Kağızman İlçesinin en köklü lisesi, İlçede hijyen ve disiplin bakımından örnek okul olarak gösteriliyor.

Aras Anadolu Lisesi’nin iki yüz kişilik pansiyonu kız ve erkek öğrencilere hizmet vermektedir. Temiz odaları, mutfağı ve yemekhanesi göze çarpmaktadır.

Pansiyonda sabah açık büfe kahvaltı verilmekteydi, öğlen ve akşam yemekleri ise adeta bir lokanta konforuna ve çeşitliliğine sahipti bunula birlikte 7 gün 24 saat sıcak suyun bulunduğu banyo imkanı mevcuttur.

Ayrıca köylerden gelen taşımalı öğrencilere de öğlen yemeği verilmektedir.
Aras Anadolu Lisesi Okulunda 15 Temmuz Demokrasi köşesi, Yabancı Dil Sokağı ve Edebiyat Sokağı Bölümleri görülmeye değerdi. Çalışmalar halen devam etmektedir. 

Okul ve pansiyonun durumu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Tufan Ayhan: “ Pansiyonun açılmasıyla özellikle köy ile ilçe merkezi arasında geliş gidiş sorunu yaşayan, özel evlerde veya yurtlarda kalan öğrenciler için büyük kolaylık sağlandığını belirtti.”

Ayhan” Daha önce köylerimizden gelen öğrenciler geri dönmek zorunda kaldıkları için öğrencilerimiz özelliklede kız çocuklarımızın çoğu okuyamadılar ama şimdi devletimizin sağladığı bütün imkanlarla mevcut köylerden gelen öğrencilerimiz burada geniş, ferah ve samimi bir aile sıcaklığı ortamında pansiyonumuzda kalarak eğitim hayatlarını devam ettirmektedirler ve taşımalı gelen öğrenciler sabah görevli öğretmenlerimizce teslim alınıp okul çıkışında da aynı şekilde görevli öğretmenlerimizce araçlarına teslim edilmektedirler.

Son günlerde ise özellikle grip salgınının önlenmesi açısından temizliğe son derece dikkat ediyoruz. Lavabo, yemekhane ve banyo gibi çok kullanılan bölümler görevliler tarafından sık sık dezenfekte edilerek adeta otel konforunda öğrencilere hizmet veriyoruz.

Öğrencilerin akademik ve sosyal başarılarını arttırmaya yönelik pansiyonumuzda etütler ve okuma saatleri düzenlenmektedir.”
Okul Müdürü Tufan Ayhan: “ Öğrencilerin akademik ve sosyal yönlerini geliştirmek amacıyla okul-veli işbirliği çerçevesinde sürekli bir çaba harcamaktayız.

Aynı zamanda öğrencilere bilimsel düşünce becerisi kazandırma adına TÜBİTAK proje ölçütlerine uygun projeler üzerinde çalışılmaktadır. İl ve İlçe genelinde yapılan sportif ve kültürel yarışmalarda okulumuz büyük başarı göstermektedir.

Kız Voleybol takımımız Sarıkamış Spor Lisesine finalde maçında İl İkincisi olarak İlçemizin ve Okulumuzun göğsünü kabartmışlardır. Ayrıca İlçemizde beş lisenin katılımıyla yapılmış olan Siyer-i Nebi yarışmasında birinciliği ve üçüncülüğü okulumuz öğrencileri kazanmıştır dedi.”

Yorumlar(2)
  İsmail Kan:
[20.02.2018 - 21:23]  
Ales başvurusunu için gittiğim zaman kendim şahit oldum ve gerçekten çok taktir ettim.Öğrenicilerin kendisinden de duymuştum bu durumu özellikle pansiyon ve yemeklerden oldukça memnunlar.Kağızmanlıların hak ettikleri kalite gerçekten bu.Okul yönetimini özellikle Tufan Hocayı tebrik ediyorum.
  İsmail Kan:
[20.02.2018 - 21:21]  
Ales başvurusunu için gittiğim zaman kendim şahit oldum ve gerçekten çok taktir ettim.Öğrenicilerin kendisinden de duymuştum bu durumu özellikle pansiyon ve yemeklerden oldukça memnunlar.Kağızmanlıların hak ettikleri kalite gerçekten bu.Okul yönetimini özellikle Tufan Hocayı tebrik ediyorum.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber