sanalbasin.com üyesidir

Kağızman'da Tapu’ya gelen bin pişman…

02 Nisan 2018
4 Haber Yorum

Kağızman Hükümet Konağı’nda bulunan Kağızman Tapu Müdürlüğünde yaşanan sıkıntı ve keyfi müdahale işlemlerinin yavaşlığı, vatandaşları isyan noktasına getirdi. İşlem yavaşlığı sorununun bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen vatandaşlar, aylarca sıra beklediklerini ileri sürdü.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Kağızman Hükümet Konağı’nda bulunan Kağızman Tapu Müdürlüğünde yaşanan sıkıntı ve keyfi müdahale işlemlerinin yavaşlığı, vatandaşları isyan noktasına getirdi. İşlem yavaşlığı sorununun bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen vatandaşlar, aylarca sıra beklediklerini ileri sürdü.

Kağızman Tapu müdürlüğünde müdürbeyin keyfi müdahalesi iddiası nedeniyle işlemlerin hiç ilerlemediğini ifade eden vatandaşlar, Yetkililerden Kağızman tapu Müdürlüğüne bir an önce çözüm bulması gerektiğini ifade ettiler.

15 DAKİKALIK İŞLER 10 GÜN SÜRÜYOR,

 işlemlerinin yapılmadığını kaydeden vatandaşlar, kronik sorunun çözümlenmesini beklediklerini ifade ederek: “Bundan önceki yıllarda işlerimiz gayet normal ilerliyordu şimdi teknoloji çağında olmamaıza rağmen Kağızman tapu müdürlüğünde bir türlü işlerimiz gitmiyor.

Tapu müdürü aldığı işlemleri bugün git yarın gel diyerek bizleri oyaladığı gibi torpilli vatandaşların işlerini hemen yapıyor. kısaca  Müdürbey keyfi müdahalede bulunuyor ” dediler.

“İŞLEMLER UZADIĞINDAN VEFAT EDEN MİRASÇILAR VAR”

İşlem yavaşlığından dolayı vefat eden mirasçıların olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Bizlerin en büyük sıkıntısı şu anda intikal işlemlerinin uzun sürmesi. 

Bazen intikal işlemleri sırasında, intikal işlemi bitmeden vefat eden mirasçılar oluyor. Bu da büyük bir sıkıntı oluşturmaktadır. İntikal işlemlerinin bir an önce hızlanmasını istiyoruz. Bu konuda yetkili kişilerin olaya müdahale etmesini bekliyoruz. 

İntikal işlemleri bu kadar zor mu? Milletler uzaya çıkarken, bizler hala intikal işlemlerini çözemiyoruz. Yazıktır, günahtır. Yeter artık, çözüm üretilmesini ve çözüm bulunmasını istiyoruz.

Kağızman Tapu Müdürlüğündeki memurlar özveri ile işlerini yapmıyorlar İlçelerde en fazla işlem yapan Kağızman Tapu Müdürlüğüne, yetenekli memurların atanması daha doğru olacaktır. En basit bir satış işlemi bile şu anda 10 - 15 günü buluyor. Tapu Genel Müdürlüğünün biran önce Kağızman Tapu Müdürlüğüne sahip çıkmasını bekliyoruz.” diye konuştular.

“Kars Valiliğini, Kars Bakanımızı milletvekillerini ve Kağızman Kaymakamlığını sıkıntıların giderilmesi konusunda hassasiyet göstermelerini ve konuya çözüm bulmalarını istiyoruz. 

Çünkü Tapu Genel Müdürlüğünün konuya çözüm bulacağı gözükmüyor. Hep aynı lafı duymaktan bıktık. Eleman yok, eleman sıkıntısı var sözünü duymak istemiyoruz. 

Bir satış işlemleri bile 3-4-6 günde zor bitiyor. Nerede kaldı teknoloji çağı. Tapu Genel Müdürlüğünün bir an önce Kağızman tapuya gerekli eleman takviyesi yapması gerekir. Bu kadar vurdumduymazlık olmaz. 

Tapu Genel Müdürlüğünün şikâyet hattı da boşuna kurulmuş.

Hiçbir çözüm üretilmiyor. Verilen cevaplar tahmin edici değil. Hep aynı lafları duymak istemiyoruz. Bu sıkıntılar Kağızman Tapu müdürlüğünde uzun zamandan beri devam etmektedir. 

Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Yeter artık. Bunu da istemek en doğal hakkımızdır” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yorumlar(4)
  Soner taşdemir:
[03.04.2018 - 23:51]  
Devletimiz kurum yetkililerini ve memurları çalışsınlar milletin istek ve ihtiyaçlarını karşılasınlar diye görev veriyor. Yazıklar olsun o yetkili ve görevlilere ki vazifelerini kayıtlı ile yapmayıp bürokrasi uygulamak ve ayrımcılık yaparak devlete ve millete hıyanet ediyorlar. Allah cc bize layık olan yönetici ve çalışan nasip etsin.
  İbrahim bey :
[03.04.2018 - 20:40]  
Kurumda müdürü olarak görev yapmakta olan ibrahim beyin yöneticilik konusunda yetersiz olduğundan dolayı ve Türkiye’nin diğer ucundan vatandaşa hizmet için atanmış memurları bile işinden soğutmuş ve kağızmandan kaçırmış olarak ibtahim beyin yerine yeni bir amirin atanmasını temenni ediyorum.
  Bir yabancı:
[03.04.2018 - 20:22]  
Müdür olarak görev yapan İbrahim beyin yöneticilik konusunda başarısız olması ve Türkiye’nin bir ucundan vatandaşa hizmet için atanan memurları bile işinden soğutması kağızmanda kalmak istememeleri onun sebebidir.
  Kağızmanlı:
[03.04.2018 - 18:43]  
Bimer yazın
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber