Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması

10 Nisan 2011
0 Haber Yorum

Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması

Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) anmak için, her yıl Nisan ayında organize edilen,Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi), asırlardır milletimiz tarafından "Mevlid Kandili" olarak kutlanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.

Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde 9 Nisan cumartesi günü İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği bilgi yarışması Atatürk ilköğretim okulunda yapıldı.

İlköğretim öğrencileri arasında yapılan bilgi yarışması tam anlamıyla seviye belirleme sınavı (SBS) aratmaz bir organizasyonla yapıldı.  Kağızman Atatürk ilköğretim okulunda yapılan sınava Kağızman merkez ve köylerinden geçen yıl 3 yüz elli öğrenci katılımı sağlanırken bu yıl öğretmen ve din görevlilerinin gayretleri ile  toplam 9 yüz öğrencinin katılımı sağlandı.

İlçe Müftüsü Cemal Işık sınavla ilgili şunları belirtti;

“Maksadımız çocukların yarışmadan çok  bu bilgileri aileleriyle paylaşıp öğrenmelerini amaçladık.9 yüz öğrenci demek 9 yüz aile  ortamına hazırlamış olduğumuz soruların girmiş olmasıdır. Çocuklarımız sadece sınava değil dinimizle ilgili bir çok soruya da hazır oldular hepsine başarılar dilerim. Dedi.

Dereceye giren öğrencilere 14-20 nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum haftası etkinliklerinde ödülleri verilecektir.

 

 

 

uğur bilen

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber