Kağızman`da `Yaya Geçidi Nöbeti` etkinliği


Kağızman`da `Yaya Geçidi Nöbeti` etkinliği

Tüm Türkiyede olduğu gibi Kağızman ilçesinde İlçe Jandarme ve Kağızman ilçe Emniyet Müdürlüğü trafik personeli, trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek için yaya geçidi noktalarında nöbet tuttu.

Tüm Türkiyede olduğu gibi Kağızman ilçesinde İlçe Jandarme ve Kağızman ilçe Emniyet Müdürlüğü trafik  personeli, trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek için yaya geçidi noktalarında nöbet tuttu.

 

İçişleri Bakanlığınca başlatılan Yaya Geçidi Nöbeti projesi kapsamında Kağızman'da, Atatürk  ortaokulu ,İstiklal alanı ve Halime arslan yıldız ortaokulu  önünde gerçekleştirilen etkinliğe, Kağızman Kaymakamı Isak Çınar  Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, ilçe protokolü ve emniyet teşkilatı katıldı.Öğrenciler de ellerindeki dövizlerle etkinliğe destek oldu.

Sürücülere broşür dağıtan Çınar, büyüklerin her zaman çocuklara örnek olmasını istediklerini belirterek, "Özellikle anaokulu öğretmenlerine büyük işler düşüyor. Çocuklarımıza, trafik ışıklarında nasıl geçileceğini öğretmelidirler. Sürücülerimizden de yaya yolları ve okul geçitlerinde dikkatli olmalarını bekliyoruz. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir." diye konuştu. 

Haber Kaynağı : Özel HaberBu haber 02.10.2019 22:19:12 tarihinde eklenmiştir.

Okuyucu Yorumları