KARS

Tümü

Kars'ta jandarmadan bayram denetimi

(44 Gün, 21 Saat önce)
Kars'ta Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla denetimler sıklaştırıldı. Kars İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan alanlarda Medar Mobil Hız Tespit Sistemi (MTS) ile Ramazan Bayramı denetimini gerçekleştiriyor.

Kars İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ramazan Bayramı öncesi yerli ve milli olarak üretilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi (MTS) ile denetimlerini arttırdı. 1481 personelin görev yaptığı bayram tatilinde sürücülere uyarılarda bulunularak kolonya ve şeker ikram edildi.

Şerit sayısına bakılmaksızın hız ihlali yapan tüm araçların cinslerini, hangi şeritte hız yaptıklarını, hız yapılan yerin koordinatını, fotoğraf ve video kaydıyla tespit edilebilen ayrıca her türlü hava şartlarında araçta ve seyyar olarak kullanılabilen yerli ve milli imkanlarla olarak üretilen Medar Mobil Hız Tespit Sistemi (MTS) Ramazan Bayramı denetimlerinde kullanılıyor. Otomobil, kamyonet ve kamyon sınıflarındaki araçların hız limitlerinin aynı anda denetlenebildiği MTS, aynı anda onlarca aracı 4 şeride kadar eş zamanlı takip edebiliyor ve ihlallerini ayrı ayrı belirleyebiliyor.

Kars-Ani Ören Yeri yolunda Kars İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ihlal yapan sürücülere cezai işlem uygulandı. Kentin farklı noktalarında Ramazan Bayramı öncesi denetim yapan ekipler, sürücülere dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarılarda bulundu. Denetimler Ramazan Bayramı boyunca farklı noktalarda MTS'nin de desteğiyle yapılacağı bildirildi.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG