KAĞIZMAN

Tümü

Kağızman Belediyesinden Kaçak Su Kullanımlarına Denetim.

(29 Gün, 4 Saat önce)
Kağızman belediyesi içme su sıkıntısı yaşayan ilçede kaçak su tespiti için sahaya indi .

Kağızman belediyesi içme su sıkıntısı yaşayan ilçede kaçak su tespiti için  sahaya indi .

Kağızman Belediyesi olarak kaçak su kullanımı ile mücadeleye başladıklarını belirten ilçe  Belediye Eş Başkanı Güner Hatay yaptığı açıklamada;”Kağızman'da içme su sıkıntısı çekiyoruz,yaptığımız hesaplamaya göre 4 bin tonluk su depomuz var ,bunun dolma saati 13 saat yani 13 saatte depomuz doluyor, Bu depomuzda 46 bin abonemize yetecek kadar su var hemde 24 saat.

Ama bizler  bahçelerimize attığımız hortumlarla  boşa akıtan sularımız hem bizleri hemde sizleri sıkıntıya sokarak attığınz hortumlar nedeniyle üst mahallelerimize içme suyumuz gitmiyor, lütfen sularımızı boşa akıtmayalım,

Ben bu hafta özellikle gittiğimiz mahallelerde bahçelere kaçak  çekilen  her iki çeşmede boşa akıyor,lütfen elimizi vicdanımıza koyalım suları boşa akıtmayalım,

Bizler  Belediye olarak kaçak su kullanımı ile mücadeleye başladık.Suyun daha tasarruflu kullanılmasını sağlamak, suyun kaçak olarak kullanılmasının önüne geçmek amacıyla denetimlerimizi sıkılaştırdık. 

    Biliyoruz ki su hayattır. .Su sadece bugünümüz için değil geleceğimiz içinde önemli olduğundan suyun daha tasarruflu kullanılmasını sağlamaktır. Bu nedenle aboneliği bulunmayan kullanıcıların en kısa sürede aboneliklerini yaptırmaları gerekmektedir.     
    Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz, Ancak faturasını düzenli ödeyen vatandaşlarımızın da hakkını korumak zorundayız. Bizler cezaları uygulamak istemiyoruz. Bu nedenle sizleri sularımızı boşa akıtmamaya davet ediyoruz  .”dedi.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV