KARS

Tümü

Kars'ta Arıcılık İşletmelerine 4 Milyon TL Destek

(15 Gün, 15 Saat önce)
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kars'ta bulunan tarım işletmesine 2023 yılı içerisinde 69 bin 150 arılı kovan için toplamda 4 milyon 22 bin 680 TL destek ödemesi gerçekleştirdi. Bu destekler, Kars'taki tarımsal kalkınmaya üstün katkılar sağladı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Enver Aydın, tarım sektörüne verilen desteklerin yerinde incelenmesi ve tamamen alternatif pazarlama amacıyla faaliyetlerine devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda, Sarıkamış ilçesi Kurbançayır köyündeki tarım işletmesi sahibi İsmail Bulut'u ziyaret eden Aydın, destek ödemelerinin sektöre katkıları hakkında bilgi aldı.

Müdür Aydın, ziyareti sırasında, “Arıcılık sektörü, Kars ekonomisi ve tarımı için büyük önem taşımaktadır. Üreticilerinize destek kapsamında 2023 yılında yapılan destek ödemeleri ile üreticilerin maliyet yüklerini hafifletmeyi ve işletmesinin büyümesi amaçlanmaktadır.” dedi.

Arıcılık işletmesi sahibi İsmail Bulut, aldığı destek ödemeleriyle işletmelerine büyük fayda sağladığını belirterek, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün biz arıcılara sağladığı destekler sayesinde üretimimizi artırdık ve daha kaliteli bal üretimi gerçekleştirebildik. Bu tür destekleyicilerin devamı, biz arıcılar için çok önemli.” şeklinde konuştu.

Kars'taki arıcılık işletmelerine yönelik desteklerinin 2024 yılında da artarak devam ettiğini ve bu sayede bölgedeki arıcılık faaliyetlerinin daha da gelişeceğini de belirtildi.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV