KAĞIZMAN

Tümü

Karayolları ekibi Kanadı kırık şahini yetkililere teslim ettiler.

(13 Gün, 12 Saat önce)
Kağızman yolu paslı mevkisinde yol çalışması yapan Kağızman karayolları ekibi, kanadı kırılmış halde bir şahin buldu.

Kars Kağızman yolu paslı mevkisinde yol  çalışması yapan Kağızman karayolları ekibi, kanadı kırılmış halde  bir şahin buldu.

Bulunan yaralı şahini elleriyle besleyen ekip  daha sonra tedavisi için Kars Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiler.

Kars Kağızman paslı düzü mevkiimde yol  çalışması yapan Karayolları ekiplerinden Gürhan ilkhan ve arkadaşları , Kanadı kırılmış yaralı bir şahin buldular. Ekipler tarafından su verilen ve beslenen şahinin kanadının kırık olduğu görülürken, Hemen Kars Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne haber verdiler 

Kars Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinden  Resul Gök “Kağızman  yol çalışması yapan Kağızman karayolları ekibi çalışma sırasında susuzluktan ve açlıktan ölmek üzere olan yaralı şahin bulmuşlar. İlk kontrolü yapılan ve beslenen yaralı şahini Milli Parklar olarak teslim aldık Yaralı Şahinimizin gerekli  tedevisini  yaptıktan sonra tekrar doğaya bırakacağız. Avcılarımızın avlanırken daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV