KARS

Tümü

“Kars'a Atık su Arıtma Tesisi” yapılıyor,

(16 Ay, 12 Gün önce)
Kars Milletvekilleri, 65. hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç,

Kars Haber Ajansi:Kars Milletvekilleri, 65. hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, güncel bedelle 28.12.2022 tarihinde ihalesi yapılan “Kars Atık su Arıtma Tesisi” yapım işi sözleşmesinin imzalandığını bildirdiler.

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, “İlimizin önemli bir problemini bertaraf edecek olan Kars İli Atıksu Arıtma Tesisimizin yapımı için yeniden teklifler alınmış, güncellenen 493 milyon 906 bin 49 TL bedelle ihalesi yapılmış ve müteahhit firma ile sözleşme imzalanmıştır” dediler.

Biyolojik arıtma tesisi olan bu proje ile; 17,49 kilometrelik kollektör hattı ve arıtma tesisi inşaatına başlanılacağını ve tesisin faaliyete geçmesiyle Kars İlinin 2054 yılı nüfusuna göre hesaplanan 50 bin metreküp/günlük evsel atık suların arıtılmasının sağlanacağını söyleyen ve Kars’a hayırlı olması dileğinde bulunan Arslan ve Kılıç, Kars’a olan himayelerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye ve DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’ya Kars halkı adına teşekkür ettiler.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV