KAĞIZMAN

Tümü

1550 küçükbaş hayvan pişirilerek deprem bölgesine gönderildi

(8 Ay, 11 Gün önce)
Iğdır'da vatandaşlar, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için 1550 küçükbaş hayvan bağışladı.

Kars Haber Ajansi:Iğdır'da vatandaşlar, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için 1550 küçükbaş hayvan bağışladı.

Depremzedeler için gıda, kıyafet ve ısıtıcı gibi yardımlar sürerken bir yandan da et ihtiyacının giderilmesi için verilen hayvanlar kesilerek kavurma yapılıyor.

Iğdır Valiliğinin koordinesinde gerçekleşen yardımlar kapsamında, çiftçiliğin yoğun şekilde yapıldığı kentteki vatandaşlar, ahırlarındaki hayvanları İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplere teslim ediyor.

Bu kapsamda bugüne kadar Tuzluca ilçesinden 270, Aralık ilçesinden 215, Karakoyunlu ilçesinden 220 ve Halfeli ile Melekli beldeleri ve kent merkezinden ise 845 küçükbaş hayvan desteğinde bulunuldu.

Kentteki kesimhanelere götürülen küçükbaş hayvanlar kesimi ve temizlenmesi yapıldıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yemekhanede pişirilip 2 kilogramlık kutularda paketlenerek et ihtiyacının karşılanması için deprem bölgesine gönderiliyor.


ANKETLER
KAĞIZMAN BELEDİYESİNİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUNMUSUNUZ?
Bu ankete toplam 14662 kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV