SARIKAMIŞ

Tümü

AV MURAT YILDIZ CHP KARS MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTTI

(7 Ay, 15 Gün önce)
Kars halkının beklediği aday adayı Avukat Murat Yıldız nihayetinde bugün Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Kars halkının beklediği aday adayı Avukat Murat Yıldız nihayetinde bugün Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.


 Avukat Murat Yıldız seçime uzun bir süre kala Kars'ta yapılan kamuoyu yoklamasında ismi en ön sıralarda çıkan ve birçok sivil toplum kuruluşu başta olmak üzere ,Kaslı Hemşehrileri tarafından tercih edilen ve herkesin gönlünde taht kuran bir milletvekili aday adayı olarak bugün CHP Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde başvurusunu yaptı. 

Avukat Murat Yıldız bu kararı alırken uzun bir kamuoyu araştırması ve kanaat önderleri ile yaptığı istişare sonucunda milletvekili aday adaylığı için bu karara varmış oldu.


CHP Kars Milletvekili Aday Adayı Av. Murat YILDIZ

 Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 1983’yılında  dünyaya geldi. YILDIZ Eğitim hayatına Kars’ın Kağızman ilçesinde başladı. 

Ortaokulu ve Liseyi Sarıkamış ilçesinde tamamlayan YILDIZ, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak serbest avukatlık yapmaktadır

 Bu güne kadar gerek Ankara’daki ve gerek ise Kars’taki hemşehrilerine , başta hukuk alanında olmak üzere bir çok alanda karşılık beklemeksizin Yardımcı olarak, Kars’lıların gönlünde taht kurmuştur.

YILDIZ, Sarıkamış, Kağızman, Selim, Digor ve Susuz ilçeleri başta olmak üzere Kars da nüfusu ve etki alanı çok geniş olan bir ailenin mensubudur. 


Yıldızın ailesi yaklaşık kırk yıldır Kars’ta ticaret ile iştigal etmekte olup, Kars ilinde, tüm kesimler tarafından sevilen ve sayılan  bir ailedir.

 Av. Murat YILDIZ, Ankara Barosu, Tügiad, Kars –Ardahan-Iğdır Dernekler federasyonu gibi birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenmiş, sivil toplum tecrübesi yüksek olan, Hemşehrileri tarafından   sevilen ve sayılan bir hukukçudur. 

 Avukat Murat Yıldız başvurusu öncesi basın mensuplarını yaptığı kısa açıklamada şu ifadelere yer verdi; 100. Yılında memleketim Kars’a hizmet etmek ve partimizi temsil etmek adına, bu onurlu ve anlamlı görevin tarafımıza tevdii halinde tüm vatandaşlarımızı ayırt etmeksizin hak, hukuk ve adalet temelinde mücadelemize devam etmek isteği içerisinde olacağım dedi.

Hukukçu ve siyasetçi  Av. Murat YILDIZ, Kars ilinde ciddi karşılığı olan, 2023 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisini Kars ilinde birinci parti yapma potansiyeline sahip tüm kesimler tarafından saygı duyulan bir kanaat önderi sıfatı ile Kars'ta daha güzel Projelere imza atman noktasında bu yola başvurmuş oldu.


ANKETLER
KAĞIZMAN BELEDİYESİNİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUNMUSUNUZ?
Bu ankete toplam 14666 kişi katıldı.
İSTANBUL
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV