SUSUZ

Tümü

Kağızman'da Filistin için gıyabi cenaze namazı kılındı,

(6 Ay, 27 Gün önce)
Kağızman’da cuma namazı çıkışında Filistin’de hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı,

Kağızman’da cuma namazı çıkışında Filistin’de hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı,

 

Kağızman ilçesinde, İstiklal meydanında, cuma namazı sonrasında İsrail’in Filistin’e karşı saldırıları protesto edilirken, yapılan basın açıklamasının ardından saldırılarda Filistin’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

 

Cuma namazı sonrası Kağızman istiklal alanına  toplanan cemaat, İsrail’in Filistin'e yaptığı saldırıları protesto etti. Cami cemaati adına basın açıklaması yapan Feyzullah bey cami imamı Hüseyin Parlak, "Bugün burada konuşacaklarımız belki de hemen hemen herkesin bildiği ve yüreğinde bir yara olarak taşıdığı meselelerdir.

Bizlerin burada seslenişe geçişimizin asıl gayesi, eyleme geçme isteğimizdir. Çünkü bugün, Türk milleti taşına altına elini koymazsa orta doğuda herkesin gözlerinin önünde devam eden insanlık dışı katil, eli kanlı terör devletini eli kolu bağlı bir şekilde tüm dünya izleyecek. Çünkü Filistin’de umutlu gözlerle beklenen halk şanlı Türk milletidir.

Buradan umutlu gözlerle bizden destek bekleyen ümmetin onuru, ilk kıblemiz Mescid’i Aksa’nın şerefli bekçileri, Allah için Cihad eden Filistinli din kardeşim, korkma, üzülme, paniğe kapılma Allah bizimle beraberdir. Kafirler, ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyor.

Halbuki kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Ey İsrail; şuanda ufacık bir yere sığdıramadığın Filistin ile savaşıyorsun. Bizler Müslümanlar olarak son sözümüzü söylemedik. Bu zamana kadar dualar ile manen yanında olduğumuz Filistin’in devletimizin de desteği ile silahlanarak ilk kıblemiz Mescidi-i Aksa için seve seve Allah uğrunda  şehit olmaya Kağızman olarak biz de varız.

Bu memleketin ne Nene Hatunları, ne de Seyit Onbaşıları biter. Gerekirse bir ölürüz ama küllerimizden bin diriliriz. Onlar ne yaparsa yapsın Allah nurunu tamamlayacaktır" dedi.

Açıklamanın ardından, Feyzullah bey Cami İmam Hatibi Hüseyin Parlak tarafından, İsrail’in saldırıları sonucu hayatlarını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldırıldı. Namazın ardından Filistin’de hayatlarını kaybedenlere dua edildikten sonra kalabalık sesizce dağıldı,


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV