KAĞIZMAN

Tümü

KAĞIZMAN’DA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENLERİ

(19 Gün, 15 Saat önce)
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümü nedeniyle Kağızman’da anma töreni düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümü nedeniyle Kağızman’da anma töreni düzenlendi.


Anma töreni Kağızman istiklal alanında çelenk koyma töreninden sonra Kağızman Halk Eğitim merkezinde devam etti,
 Halk Eğitim Merkezinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. 


Anma törenine Kağızman Kaymakamı Okan Daştan, Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Cumhuryet Başsavcısı Melih Aksoy,Garnizon Komutanı Üsteğmen Yaşar Ovacık, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Ulusoy. Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner. Kağızman ziraat odası Başkanı Sülhettin Günday,Gençlik ve spor Müdürü Alaaddin Karagül. Devlet hastanesi başhekimi Ekrem Efe. Ak parti ilçe Başkanı Nuri Turan. CHP ilçe Başkanı Yaşar Bingöl. İyi parti ilçe başkanı Taner Çevik. Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları, öğrenciler, daire müdürleri, ile vatandaşlar katıldı.


Kağızman Aras Anadolu lisesi tarafından organize edilen törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kağızman Anadolu lisesi Tarih öğretmeni Hülya Şakucu, bugünlere kolay ulaşılmadığını, bütün bu eserlerin en büyük mimarı olan ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz ve geleceğimize yön veren eserlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.


Daha sonra Kağızman Anadolu lisesi öğrencilerince hazırlanan oratoryo ve müzik dinletisi yer aldı. Çeşitli alanlarda derece alan öğrencilere verilen hediyelerin ardından program sona erdi.


ANKETLER
KAĞIZMAN BELEDİYESİNİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUNMUSUNUZ?
Bu ankete toplam 14666 kişi katıldı.
İSTANBUL
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV