KARS

Tümü

Kars'ta TIR'lar, buzlanma nedeniyle yolda kaldı

(9 Gün, 9 Saat önce)
Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle zincirsiz ve kış lastiği olmayan bazı sürücüler zor anlar yaşadı. 2128 rakımlı İncilipınar köyü mevkiinde İstanbul’dan gelerek farklı ülkelere giden TIR'lar, buzlanma nedeniyle yolda kaldı.

Volkan GÜNGÖR

Kars'ta sabah başlayan kar yağışı ve tipi, buzlanmaya dönüşünce sürücüler zor anlar yaşadı. Kent genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi sonrası Kars-Ardahan kara yolu üzerindeki Susuz ilçesine bağlı 2 bin 128 rakımlı İncilipınar köyü yakınlarında bazı TIR'ların yolda kalması nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlandı. Yoğun buzlanma nedeniyle saatlerce mahsur kalan TIR sürücüleri, Karayolları 18'inci Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan kumlama ve tuzlama çalışması sonucu yollarına devam etti. Bazı TIR sürücüleri ise orta refüjdeki toprağı eliyle yola atarak kayganlaşmayı önlemeye çalıştı.

TIR’ıyla yolda kalan Abdulbaki Kılıç “İstanbul’dan yüklediğim jeneratörleri Azerbaycan’a götürüyorum. Kar yağdı hazırlıksız yakalandık. 2 saattir burada hazırlıksız kalmışız. Karayollarını bekliyoruz, bizi çıkartırsa iyi olur, çıkartmasa da buradayız, yapacak bir şey yok." dedi.

karsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-1.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-2.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-3.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-4.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-5.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-6.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-7.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-8.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-9.jpgkarsta-tirlar-buzlanma-nedeniyle-yolda-kaldi-10.jpg

 

 


ANKETLER
KAĞIZMAN BELEDİYESİNİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUNMUSUNUZ?
Bu ankete toplam 14666 kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV