KARS

Tümü

Milletvekili Adem Çalkın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

(3 Ay, 5 Gün önce)
AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, mesajında şu görüşlere yer verdi :

Her türlü gelişmenin, ilerlemenin ve kalkınmasının temeli eğitimdir.

Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise değerli öğretmenlerimizdir. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için Türkiye Yüzyılı’nda öğretmenlerimizce aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi zaruridir.

Öğretmen sadece bilgiyi çocuklarımıza aktaran kişi değildir, Öğretmen aynı zamanda onlara hayatı ve anlamını öğreten mütefekkirdir. Öğretmen öğrencilerini geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini ellerinde şekillendiren sanatkardır.

Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İlk emri “oku” olan bir inancın mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Öğretmenlerin çalışmaları ve harcadıkları mesai bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceği inşa etmek içindir. Bugünün başarılı devlet insanları, bilimde ve fikir hayatında dünyaya yön veren kişileri dünün başarılı eğitimcilerinin eseridir.

Vazifesi esnasında şehit olmuş öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor görevi başındaki, emekli olan, bizleri yetiştiren öğretmenlerimize Cenab-ı Mevlâ’dan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.


ANKETLER
KAĞIZMAN BELEDİYESİNİN ÇALIŞMASINDAN MEMNUNMUSUNUZ?
Bu ankete toplam 65371 kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
ARŞİV