KAĞIZMAN

Tümü

DEM Parti Kağızman'da ilk seçim bürosunu açtı

(1 Ay, 29 Gün önce)
DEM Parti Kağızman'da ilk seçim bürosunu açtı. Açılışa binlerce kişi katıldı.

DEM Parti Kağızman'da  ilk seçim bürosunu açtı.Açılışa binlerce kişi katıldı.
DEM Parti Kağızman Belediye eş başkanları Mehmet Alkan ve Güner Hatay Kağızman'daki ilk seçim bürosu açılışında:“Bu coşkunuzla, bu renklerinizle herkese en iyi yanıtı verdiniz.” dediler.

Açılışta 31 Mart Yerel Seçimlerine değinen Alkan: "Biz 31 Mart'ta Kağızman'ı alacağız. Biz bu hırsızları göndereceğiz. Biz tekrardan Kağızman Belediyesi'ni halk belediyesi yapacağız. Ben inanıyorum ki 31 Mart Yerel Seçimleinde; Kağızman halkı 10 yıldır Kağızman'a bir faydası olmayan, aksine 'vatan millet' diyerek çalıp çırpan bu hırsız belediye yönetimine karşı cevap verecektir." dedi.

'SİZİ YOK SAYANLARA EN İYİ YANITI VERDİNİZ'

Alkan ve Hatay "Sizler bugün Kürtlerin haklı mücadelesini onurlu bir şekilde devam ettiğini gösterdiniz. Bu hırsızlara,bu talancılara, bu yalancılara, sizin iradenizi yok sayan, hapseden Kürdü tanımayan bu zihniyete, Kağızman'da bu coşkunuzla, bu renklerinizle en iyi yanıtı verdiniz. Emin olun, biz sizin bu duruşunuzdan büyük cesaret alıyoruz. Bizi ayakta tutan sizin bu coşkunuzdur, biz bu dinmeyen,yorulmayan pes etmeyen, baş eğmeyen bu duruşunuz bizim için yoldur. Bizim için sözdür." ifadelerini kullandılar.


Alkan, ayrıca MHP belediye başkanı Nevzat Yıldız'ın bir açılışta söylediği:"Biz belediyeyi teröristlerden kurtardık."sözüne atıf yaparak, böyle bir söylemin doğru olmadığını,bu tür bir söylemin kendisine oy veren Kürtleri rencide ettiği gibi her kesimden insanı ve tüm Kürt halkını rencide ettiğini, Kağızman'daki kardeşlik ortamına zarar verdiğini söyleyerek,bu dışlayıcı, ayrıştırıcı zihniyeti kınadığını söyleyerek, kardeşlik vurgusu yaptı.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV