Dünya / Ekonomi / Kars Güncel / Magazin

İŞKURDA TORPİL İDDİASINA MHP KAĞIZMAN İLÇE BAŞKANI METİN BİNGÖL SERT TEPKİ GÖSTERDİ,

Milliyetci Hareket Partisi Kağızman ilçe Başkanı Metin Mingöl İŞKUR torpiline tepki gösterterek bir basın açıklaması yaptı.

İŞKURDA TORPİL İDDİASINA MHP KAĞIZMAN İLÇE BAŞKANI METİN BİNGÖL SERT TEPKİ GÖSTEMilliyetci Hareket Partisi Kağızman ilçe Başkanı Metin Mingöl İŞKUR torpiline  tepki gösterterek bir basın açıklaması yaptı.

MHP Kağızman ilçe başkanı Metin Bingöl yaptığı açıklamada"Ben şunu özellikle söylemek istiyorum  biz Cumhur İttifakıyız ve Cumhur İttifakına bağlı bir partiyiz. Bizler Milliyetci Hareket partisi olarak Cumhur İttifakına zarar verecek  herhangi bir eylemini Kars genelinde göremedik. 

Ak Parti Kars İl teşkilatı seçimden bu güne kadar gerek Milletvekilleri gerekse il ilçe başkanları. 

 

Belki de başka bir parti olsa bize bu kadar eziyet etmezdi. Seçmenleri tehdit Belediye başkanımıza akla hayale gelmeyen hakaretler yapıldı.Şimdide Milliyetci Hareket partisine gönül veren garibanlar işkur listesinden çıkarıldı memur,çalışan,emekli,esnaf,arabası evi apartmanı,kısaca işe ihtiyacı olmayan işkur abonesi gibi her yıl işe alınan kişiler.eklendi.

 

Ak Parti İl başkanı Adem Çalkın "sizlere gerçek iktidar lazım taklidi iktidar değil"bizlere taklidi iktidar kelimesi kullanarak Cumhur ittifakını karalamaya çalışması bunada destek veren vekillere bir anlam veremedim,İl Başkanı Bir konuşmasında "ya ben karsı alacağım yada Kars beni"konuşmasını hatırlatır derhal istifa etmesini bekliyorum,

 

Ak Parti Kars Milletvekili Sayın Yunus Kılıç belediye başkanımız sayın Nevzat Yıldız'ı nankörlükle suçlarken 29 ocak 2012 tarihinde pkk paçavrası altında cenaze namaz kılarken hiç vijdanı sızlamadımı,

Sayın Cumhur başkanımızın  son konuşmalarında birlik ve beraberlik çağrı yaparken "Teşkilatlarımızda göreve getirilen Ömerlere, Haticelere, Alilere ihtiyacımız var. Sizlerden temsilcisi olduğumuz davanın en yükseğe taşıyarak, kongrelerimizi yeniden diriliş şölenine çevirmenizi istiyorum. demesine rağmen.

Bunların daha aklı başında davranmaları lazım çünkü yarın Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine yan yana olacağız yarın Türkiye’nin geleceği hakkında ne olacağını hiç birimiz bilmiyoruz. Belki de tek parti olarak bir şeyler yapılacak. 

 

 

 

Bunun için Cumhur İttifakına gölge düşürülmemesi adına Sayın Milletvekillerimizin, Ak Parti Kars il  Başkanımızın ilçe teşkilatının biraz daha dirayetli, temkinli , ılımlı ve sağ duyu ile hareket etmesi gerekir. Sen ben yerine beraber hareket edilmeli. 

Buradan İŞKU Kars il müdürüne sesleniyorum.ya siz işkur il müdürümüsün yoksa siyasi ilçe başkanımısın.Ya işku il müdürlüğü yapın yada istifa edip  siyasete atılın, Kimin işe alınıp kimin işe alınmayacağınıda  İşkur tüzüğünde var iyice oku bilmiyorsanda öğren müdür,

Sayın Bakanımızın abisi,kızkardeşi,eniştesi,listeyi hazırlıyor Milliyetci Hareket Partisi seçmenlerine siz bize oy vermediniz diyerek işkur listesinden çıkarılıyor,Bizim dediğimiz sen ben kavgası değil kimin işe ihtiyacı varsa onu istiyoruz,Çünkü hepsi bizim vatandaşımız hepsi bizim canımız ciğerimiz, garibanın  ekmeğine mani olmak  ne Bakanımıza,ne Milletvekillerimize ,Bakanımızın akrabalarına yakışır ne de ili Başkanı Adem Çalkın'a yakışır.” Sayın Bakanımızın Milletvekillerininin ve il Başkanının  bu tutumu hem partinize hemde vatandaşa zarar verdiğinizin farkında değilsiniz" dedi.
Bu haber 04.11.2019 15:34:36 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Özel Haber

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kağızman'da kaçak avcılara geçit yok,

 • Kars polisinden köy çocuklarına ziyaret!

 • Kakaç Köyü Taziye ve İmam Evine kavuştu

 • Koyun sütünün tadı bile unutuldu

 • Kars İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

 • Kars’ta çıkan yangında yaralanan kız çocuğu hayatını kaybetti

 • Kaymakam Çınar öğrencilerle 5 bin fidan dikti,

 • Kaymakam Çınar'ın girişimiyle İki aile arasındaki husumet son buldu

 • Kağızman'da kına gecesinde kavga: 6 yaralı

 • Kağızman'da motosiklet sürücüsü trafik kazasında öldü

 • Cevdet Bağca Cihangirzade’de konser verdi

 • Kars’ta PKK/KCK operasyonu: 2 tutuklama

 • Uzman Biyolog Hatice Beşeren KAܒnün çalışmasını İspanyolca anlattı

 • Prof. Dr. Kurtulmuş: “Bu millet uçurumun kenarından Türkiye’yi aldı”

 • AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: “Emperyalistlere hadlerini bildireceğiz”

 • Numan Kurtulmuş Kars’ta

 • Asırlık yoldaki eziyet son buluyor

 • Kağızman’da gri listedeki teröristler etkisiz hale getirildi

Benzer Haberler