Cezaevi firarisi Kars’ta yakalandı


Cezaevi firarisi Kars’ta yakalandı

Hakkında 10 yıl hapis cezası bulunan, 12 çeşitli suçtan aranan ve cezaevinden firar eden bir kişi Kars’ta düzenlenen Özel Harekat destekli operasyonla yakalandı.

Kars Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince yürütülen çalışmalarda, 20.05.2019 tarihinde Muğla Açık Cezaevi’nden firar eden, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak, 6136 SKM, kasten öldürme, görevi yaptırmamak için direnme, basit yaralama, hükümlü veya tutuklunun kaçması suçlarından toplamda 12 aranması olan, hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan O. S.’nin Kars’ta olduğu bilgisini aldı. 

Ayrıca 06.07.2019 tarihinde Kars’ta gerçekleşen silahla kasten yaralama olayının şüphelisi olan O. S.'nin yeri yapılan teknik takip neticesinde tespit edildi. Özel Harekat destekli yapılan operasyonda O. S. saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı. 

Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen O. S. buradaki işlemlerinin ardından önce sağlık kontrollü için Hastaneye, ardından da Adliye’ye sevk edildi. Adliye’ye sevk edilen O. S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kars Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın güven ve huzur ortamına yönelik olarak, suç ve suçluyla mücadelemiz demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük bir hassasiyetle devam edecektir.” denildi. 

Haber Kaynağı : Özel HaberBu haber 14.07.2019 13:33:15 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :

Okuyucu Yorumları