KAĞIZMAN

Tümü

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ KAĞIZMAN YERLEŞKESİNDE GELENEKSEL BAHAR ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

(40 Gün, 1 Saat önce)
Kafkas Üniversitesi Kağızman yerleşkesindeher yıl düzenli olarak yapılan geleneksel Bahar Şenlikleri bu yılda tüm akademik -idari personel ile öğrencilerin geniş katılımıylabüyük bir coşku içerisindegerçekleşti.

Kafkas Üniversitesi Kağızman yerleşkesindeher yıl düzenli olarak yapılan geleneksel Bahar Şenlikleri bu yılda tüm akademik -idari personel ile öğrencilerin geniş katılımıylabüyük bir coşku içerisindegerçekleşti.

 

Kağızman yerleşkesinde 03.06.2024 - 06.06.2024 tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Bahar Şenliklerinde, öğrenciler; konser, söyleşi, açık hava sinema gösterisi, müzik dinletisi gibi etkinlikler ve spor yarışmaları ile final sınavları öncesi moral buldu.İlçe protokolünün, üniversitemiz akademik ve idari personelinin, öğrencilerin ve halkın katılımıyla Kafkas Üniversitesi öğretim üyelerindenProf.Dr. Yaşar KOP ve Doç.Dr. İlyas TOPÇU’nun “Zorunlu Göçten Ebedi Göçe” ana temalı tarih söyleşisive akabinde müzik öğretmeni Harun KOMAN tarafından icra edilen kanun resitali ile başlayanetkinlikler beğeni kazandı.

Şenliğin ikinci gününde her yıl düzenli olarak yapılan geleneksel tavuklu nohut-pilav yemeğinin arkasındankonser alanını dolduran öğrencilerKars’ın sevilen Rock grubu “Zamanla Alışırsın” ile birlikte coşkuyu en uç noktasında yaşayıp tüm şarkıları solistlerle birlikte söylediler. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve geçmişten günümüze sevilen şarkıların dile getirildiği“O Ses Kağızman Yarışması”nda,adaylarbüyük ödülü almak için kıyasıya mücadele ettiler. Şenliğin bir diğer süreci olan bolümler arası futbol ve voleybolmüsabakalarının seyir zevki oldukça yüksek ve heyecanlıydı.Satranç turnuvası, dart ve masa tenisi yarışmalarında öğrenciler bir yılın stres ve yorgunluğunu atarak final sınavları öncesi moral ve motivasyonbuldular. Ayrıca şenlikler kapsamında her akşam patlamış mısır eşliğinde açık hava sinema gösterimi günün bütün yorgunluğunu alıp öğrencilerin huzurla yurtlara dönmelerini sağladı.

 

Son gün yapılan hediye takdimi ve katılımseremonisinde duygularını dile getiren okul müdürü Doç. Dr. Yunus Zengin; yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin sonunda öğrenci ve personelimizin moral ve motivasyonunu yükselterek memnuniyet düzeyini iyileştirmek adına bu tür organizasyonların her yıl düzenli olarak yapılmasını planladıklarını belirtti. Bu güne kadar gerçekleştirilen organizasyonlarda görev alan tüm akademik ve idari personeller ile öğrencilere ayrıca her konuda desteklerini esirgemeyen Kafkas Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Hüsnü KAPU’ya teşekkür ettiklerini ifade etti.ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV