KAĞIZMAN

Tümü

Çanakkale Zaferinin 109. Yılı Kağızman'da Kutlandı,

(27 Gün, 17 Saat önce)
Kağızman İstiklal alanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan törene, İlçe Kaymakamı Okan Daştan ,
Kağızman İstiklal alanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan törene, İlçe Kaymakamı Okan Daştan , Belediye Başkan vekili Mutlu Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aksoy,İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Yaşar Ovacık, Kağızman Devlet hastanesi başhekimi Ekrem Efe,İlçe Emniyet Müdürü Serdar Ulusoy , Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, İlçe Müftüsü Abdusselam Çakmak, Siyasi Parti temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam Okan Daştan , şehitlik özel defterini imzaladı ve yapılan duaların ardından beraberindekiler ile birlikte şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek kırmızı karanfiller bıraktı.
Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda; Kağızman Anadolu Lisesinin hazırladığı ‘’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümü’’ programı, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehitler için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması, Kağızman Anadolu Lisesi Müdürü Gamze Demirci ’nin günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşma ve Ardından öğrencilerin okuduğu bir birinden güzel şiirler, oratoryo ve sinevizyon gösterisi eşliğinde devam etti.
Hazırlanan programda Çanakkale destanımız çok anlamlı ve duygulu bir şekilde anlatıldı. Günün önemini anlatan yazılar ve şiirlerle öğrencilerin ve katılımcıların o anların tekrar yaşanması sağlandı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümü ile ilgili çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilerin ilçe protokolü tarafından ödüllendirilmesi ile birlikte program sona erdi.

ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV