KAĞIZMAN

Tümü

DEM Parti Kars il ve ilçe teşkilatlarından kayyum açıklaması

(18 Gün, 5 Saat önce)
DEM Parti Kars il ve ilçe teşkilatlarından kayyum açıklaması: Nöbet eylemleri başlatacağız

DEM Parti Kars il ve ilçe teşkilatlarından kayyum açıklaması: Nöbet eylemleri başlatacağız

Kağızman Belediye binası önünde Hakkari Belediye Başkanı Akış'ın görevden alınmasıyla ilgili açıklama yapan DEM Parti Iğdır Milletvekili  Yılmaz Hun  "Bu kayyum siyasetine karşı bütün belediyelerimizin önünde demokrasiyi, halk iradesini ve belediyelerimizi savunmak için bugün saat 17 itibarı kağızman Belediyemiz önünde nöbet eylemleri başlatacağımızı duyurmak istiyorum." dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kağızman Belediyesi önünde Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınması ve görevinden uzaklaştırılması 16 yıl ceza alarak cezavine gönderilmesi üzerine,  bir basın açıklaması yaptılar .

Kars il ve ilçe teşkilatları düzenledikleri basın açıklamasında konuşan DEM parti Kars il başkanı  Seyfettin Gönel "Tüm demokratik kamuoyunu, bu konuyla ilgili tepkisini en yüksek şekilde göstermeye davet ediyoruz." diye konuştu.

Hakkari'de demokratik protesto haklarını sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden DEM parti Iğdır Milletvekili Yılmaz Hun"Bu kayyum siyasetine karşı bütün belediyelerimizin önünde demokrasiyi, halk iradesini ve belediyelerimizi savunmak için nöbet eylemleri başlatacağımızı duyurmak istiyorum. Herkesi bu akşam saat 17 den sonra Kağızman Belediyesi önünde nöbetlerde yanımızda olmaya davet ediyoruz. ."diye ekledi.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV