KAĞIZMAN

Tümü

23 BİN NUFUSLU KAĞIZMAN İLÇESİNE 2 SAAT İÇME SUYU

(41 Gün, 3 Saat önce)
Kağızman ilçesinde günde sadece 2 saat içme suyu verildiğini belirten ilçe sakinleri, sıkıntılarının giderilmesini talep ettiler.

Kağızman ilçesinde günde sadece 2 saat içme suyu verildiğini belirten ilçe sakinleri, sıkıntılarının giderilmesini talep ettiler.

Kars'ın 23 bin nüfusu bulunan Kağızman ilçesinde yaşanan su sıkıntısı halkın tepkisine neden oldu.

İlçeye günde sadece 2 saat içme suyu verildiğini belirten Kağızmanlılar, yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşadıklarını söylediler.

İlçe sakinleri olarak su arıtma tesisi ve su dinlenme tesisi istediklerini dile getiren Mustafa Yıldırım, birkaç saat verilen suyun hastalıklara neden olduğunu ileri sürdü.

Yıldırım "Kağızman'a yapılması gereken en büyük proje Kağızman ilçemizin sulama suyu projesini hayat geçirmeleridir, gidin dereye bakın sular boşa gidiyor, sulama suyuda olmayınca vatandaşlar bahçelerine hortum atıyorlar. Bu da içme suyunu sıkıntıya sokuyor sulama suyu çözülürse içme su sıkıntısıda çözülür düşüncesindeyim.
Kağızman ilçemiz Kars'ın en büyük ilçesidir isteğimiz buraya bir su arıtma ve dinlenme tesisinin açılmasıdır. Bize günlük 2 saat, bazen bir saat şebeke suyu verilir. Şebeke suyu verilmeden 15 dakika su sayaçlarımız boş hava basar. Bu da faturamıza yansıyor. Akmayan suyun parasını ödemek zorunda kalıyoruz. İlçemizde suyu içindeki bakteri ve pisliklerle içiyoruz. Bu yüzden salgın ve enfeksiyon hastalıklarına maruz kalıyoruz. Çocuklarımız yaz mevsiminde sürekli hastalanıyorlar." dedi.

Yetkililere çağrıda bulunarak su sorunlarının giderilmesini talep eden Ramazan Bayraktar ise "İlçe halkı olarak en büyük sorunumuz su sorunudur. Tüm yetkililere sorunumuzu iletmişiz. Yıllardır bu sorun çözülemedi. Her defasında 'yaparız' diyorlar ama kimse bir şeyler yapmıyor. Günde en fazla 2 saat suyumuz akıyor. Bu sorun bugünden değil yıllardır var olan bir sorundur. Yetkililer sorunlarımızı gidersinler. Başka bir şey istemeyeceğiz." şeklinde konuştu.


ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.
VİRGİNİA
SÜPER LİG
Kars nöbetçi eczaneleri
ARŞİV